Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ferie w przestrzeniach młodych w Lublinie

Działające w mieście przestrzenie młodzieżowe zapraszają w ferie młode mieszkanki i mieszkańców Lublina do wspólnego spędzenia czasu. Miejsca spotkań dla młodych przygotowały dla lubelskich uczennic i uczniów bogatą ofertę atrakcji, m.in. pokazy filmowe, różnorodne warsztaty czy turnieje gier.

– Oferta przestrzeni młodzieżowych to kolejna obok akcji „Zima w mieście” i półkolonii w szkołach propozycja spędzania ferii zimowych w Lublinie. W tych miejscach lubelskie uczennice i uczniowie mogą wziąć udział, m.in. w warsztatach edukacyjnych, kulinarnych i rękodzielniczych, spotkaniach przy planszówkach czy zajęciach relaksacyjnych, z kolei licealiści przygotowujący się do matury w powtórkach materiału zaplanowanych w przestrzeni „Kosmos”. Serdecznie zachęcam do skorzystania z przygotowanych atrakcji i wydarzeń – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Liczne atrakcje oferuje przestrzeń „Hej!” przy ul. Peowiaków 11. Wśród przygotowanych propozycji znalazły się, m.in. warsztaty kreatywnego pisania tekstów czy myślenia projektowego, tworzenie mapy marzeń, nauka efektywnej komunikacji i emisji głosu, wspólne gry planszowe, a także turnieje piłkarzyków i FIFA. Na wspólną grę w Bingo oraz zajęcia ze strategii piłkarskich, które poprowadzi profesjonalny piłkarz jednej z lokalnych drużyn zaprasza „ReWir”, a „Prusa 2” na copiątkowe spotkanie dla miłośników gier planszowych – „Fantastyczny Piątek, czyli wskazówki do planszówki”. Z kolei „Po postu Fajne Miejsce” zorganizowało szereg warsztatów rękodzielniczych i artystycznych, m.in. tworzenia kartek okolicznościowych, luster boho, szydełkowania oraz farbowania koszulek tie dye.

Warsztaty to także propozycja „Bazy”, wśród nich zajęcie plastyczne, z tworzenia mandali oraz zimowych pocztówek. Program ferii w Bazie uzupełniają ponadto spotkanie przy grach planszowych, wspólne pieczenie ciastek oraz dzień z muzyką. Przestrzeń „Kosmos” zaprasza na Lublin Jams Academy, czyli warsztaty tworzenia i wdrażania innowacji społecznych oraz Eduferie, podczas których młodzież przygotowująca się do matury czy sesji będzie mogła powtórzyć materiał, m.in. z biologii, matematyki i języka angielskiego, a po zakończonej nauce wziąć udział w zajęciach relaksacyjnych. Z kolei wtorkowe wieczory w „Kosmosie” są zarezerwowane dla osób zainteresowanych grami RPG. Natomiast w „Punkcie Kultury” zaplanowano, m.in.: wyjście do kina, zajęcia fotograficzne, wspólne tworzenie utworów rap, zajęcia kreatywne oraz warsztaty cyrkowe.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy. Więcej informacji na profilach facebookowych poszczególnych przestrzeni młodzieżowych.

(Źródło: UM Lublin)

Jeden komentarz

  1. Dobra inicjatywa, szczególnie dla tych z małym portfelem.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112