Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ferie dobiegają końca, dziś powroty. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność

Dzisiaj dobiegają końca ferie zimowe na terenie województwa lubelskiego. Z długiego wypoczynku będą powracać uczniowie, którzy ten czas spędzali poza domem. W związku z tym na drogach będzie wzmożony ruch, zaś policjanci będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Tak jak w przypadku rozpoczęcia ferii tak i podczas ich zakończenia, funkcjonariusze prowadzić będą na drogach wzmożone kontrole. Z długiego wypoczynku będą powracać uczniowie, którzy ten czas spędzali poza domem. W związku z tym na drogach będzie wzmożony ruch.

– Szczególną uwagą zostaną objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Będziemy sprawdzać stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, trzeźwość kierujących, a także dokonywać kontroli prędkości przy użyciu ręcznych mierników prędkości ale również z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi apelują, aby nie odkładać powrotów na ostatnią godzinę. Na drogach panują zmienne warunki, jezdnia może być mokra i śliska.

– W niektórych miejscach może pojawiać się mgła, która znacznie pogarsza widoczność na drodze. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu, a za kierownicę siadajmy wypoczęci i trzeźwi. Razem zadbajmy o to, aby powrót z ferii zimowych był bezpieczny – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska.

PRZECZYTAJ

Uważaj na połączenia z numerów podszywających się pod banki (wideo)

2 komentarze

  1. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność.
    Bądźmy dobrej myśli, może chociaż niektórzy zrozumieją o co „kaman”.

  2. Poczekamy, zobaczymy ilu olało apel.

Dodaj komentarz

Z kraju