Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Felinie oddano do użytku 113 mieszkań komunalnych. Będzie też przedszkole

Na lubelskim Felinie odbyło się oficjalne przekazanie trzech bloków, w których zamieszkają osoby oczekujące na mieszkania komunalne. W jednym z lokali będzie również przedszkole.

W poniedziałek przy ul. Zygmunta Augusta na lubelskim osiedlu Felin oddane zostały do użytku trzy bloki, w których znajduje się 113 lokali mieszkalnych. Inwestycję na zlecenie lubelskiego Urzędu Miasta zrealizowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego „NOWY DOM”. Całkowita powierzchnia użytkowa budynków wynosi ponad 5 tysięcy m2, z kolei powierzchnia użytkowa mieszkań to razem ok 4.843 m2. Składa się na nią 91 mieszkań dwupokojowych oraz 22 mieszkań jednopokojowych. Te pierwsze mają powierzchnię ok. 44 m, z kolei jednopokojowe ok. 32 m2 każde.

Na parterze jednego z nowych budynków wyodrębniono lokal o powierzchni 496 m2, w którym znajdzie swoją nową siedzibę przedszkole nr 84. Pozwoli to na zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych. Do nowej placówki mają być przyjmowane dzieci, które w chwili obecnej nie dostały się do innych przedszkoli, właśnie z powodu braku miejsc. Ma ono zacząć funkcjonować najwcześniej wiosną przyszłego roku, do tego czasu lokal musi zostać wyposażony oraz uzyskać wszystkie wymagane pozwolenia.

Klucze do mieszkań które znajdują się w nowych blokach trafiły w ręce osób oczekujących od kilku lat na mieszkania komunalne. W większości są to młode małżeństwa, których nie stać było na zakup własnego mieszkania. Osoby te włożyły swój wkład finansowy w budowę bloków jak też zdecydowały się na ponoszenie większych opłat miesięcznych związanych z czynszem. Pomiędzy budynkami powstał również plac zabaw. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie ok. 15,5 mln zł. Środki pochodziły zarówno z budżetu miasta, TBS, wpłat najemców jak też emisji obligacji w BGK.

(fot. UM Lublin)
2015-12-23 07:30:13

14 komentarzy

 1. Może byłoby i pięęęknie, gdyby nie myśl o tych mieszkaniach, które były przekazane podobnie „biednym” i „nieporadnym” życiowo w poprzednich latach.
  Z kilkuset oddanych w użytkowanie mieszkań spory odsetek jest zadłużonych baz możliwości ściągnięcia zadłużenia, część jest skrajnie zdewastowanych, a wiele i jedno i drugie.
  Co do tych opisanych tu 113 mieszkań też widzę ciemność. Ale jak mówią: „Poczekamy zobaczymy”.
  Póki co bądźmy dobrej myśli, może będą płacić, może nie zdewastują…

  • Niektórym to takich mieszkań jak na Grygowej żal oddawać, bardziej celowe byłoby krematorium na Majdanku uruchomić.
   Tylko Żydzi nie pozwolą.

 2. Chichotnik niejaki

  W 2012 przy TBS na Głębokiej przez kilka dni i nocy, stałem w ponad 200 osobowej kolejce „biedaków”.
  Ci „najbiedniejsi” dyżurowali w samochodach, o których do dziś mogę sobie pomarzyć, a mniej „biedni” wynajęli nawet jakąś spółkę ochroniarską, żeby im się nie daj Boże ktoś bogatszy nie wepchnął w kolejkę, bo mieszkań miało być 104,a jak wspomniałem chętnych znacznie więcej.
  Nie załapałem się na żadne z owych mieszkań, ale wiem, że to właśnie ci „najbiedniejsi” z luksusowych autek i ci mniej „biedni” od wynajmowania firmy ochroniarskiej, teraz siedzą w zadłużonych mieszkaniach, często już tak „urządzonych”, że najbardziej ze wszystkiego byłby potrzebny gruntowny remont.

  • Bo tak wyglądają Polskie pasożyty bezrobotni chorzy rencisci a pracujący na czarno i nie są głupi by płacić coś państwu. Zasada powinna być prostą nie dajesz nic państwu nie oczekuj by państwo dało tobie.

 3. Nie chce mi się wierzyć, że te mieszkania otrzymają „zwykli”, biedni ludzie.

  • to nawet nie kwestia wiary, tylko rozumu i tylko leming może myśleć, ze to biedak dostanie… a swoją drogą, te gniazdka w połowie ściany to niezły ubaw 🙂 szkoda, że nie na suficie

   • Inteligencją to konkretnie nie grzeszysz. Świetlówki na suficie, gniazdka wysoko, nawet debil by się domyślił po przeczytaniu tekstu, że to sala w przedszkolu.

 4. otrzymają Ci co mają znajomości w urzędzie miasta w lokalówce, rodzina, znajomi itd

  • a czego można spodziewać sie po fanach ośmiorniczek? Za swoje nie wybudowali, tylko za Nasze, ale „swoim” oddadzą…

 5. 44 m kwadratowe to na zachodzie ma garderoba w mieszkaniu socjalnym

 6. Wspolczuje mieszkańcom Felina którzy kupili mieszkania za ciężko zarobione pieniądze. Miasto oddaje mieszkania ludziom którzy nie będą dbac o nie bo to taki typ ludzi. Wystarczy pojechać na ulice Żelazną 18a, odwiedzić niektóre lokale na ulicy Mireckiego 4, Bronowicka 3c. Większości to meliny za publiczne pieniądze tych co zapiepszaja i za swoją pracę są karani podatkami w celu utrzymania nierobow,meneli i pijaków. Myślę że nawet Grygowa to dla niektórych to za wysoki standard. Ludzie odpowiedzialni za gospodarkę mieszkaniowa powinny przeprowadzać kontrolę mieszkań socjalnych jeśli są zdewastowane to wywalac na bruk a mieszkanie przekazać ludziom którzy zadbaja o nie na lata.