690 680 960

Fatalne warunki do jazdy na trasie Lublin – Biłgoraj. Kierowcy ciężarówek mają problemy z pokonaniem wzniesień (wideo)

Od rana na niektórych odcinkach dróg w regionie panują trudne warunki do jazdy. Od naszych Czytelników otrzymaliśmy nagrania, na których widać kierowców ciężarówek mających problemy z pokonaniem wzniesień na trasie Lublin – Biłgoraj.

Od godzin porannych na wielu drogach lokalnych oraz na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich panują trudne warunki do jazdy. Najgorsza sytuacja w poniedziałek rano była na drodze wojewódzkiej nr 835 w okolicach Turobina, na odcinku pomiędzy miejscowościami Wysokie i Frampol. Tam kierowcy ciężarówek mieli duże problemy z pokonaniem wzniesień. Lepsza sytuacja występuje na drogach krajowych, wszystkie odcinki są przejezdne, miejscami może zalegać błoto pośniegowe.

Jak informuje Kamil Jakubowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich, z raportów otrzymanych od 17 Obwodów Drogowych i 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich, wszystkie drogi administrowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, są przejezdne.

Zajeżdżoną cienką warstwę śniegu oraz błoto pośniegowe, kierowcy mogą spotkać w pasie od północnej przez centralną do południowej części województwa lubelskiego, w okolicach miejscowości: Bełżyce, Biała Podlaska, Bychawa, Chodel, Cyców, Dołhobrody, Fajsławice, Giełczew, Huta Turobińska, Jacnia, Janów Podlaski, Jawidz, Józefów Roztoczański, Kamionka, Kijany, Kock, Kodeń, Komarówka Podlaska, Konstantynów, Kostry, Krasnystaw, Kraśnik, Ludwin, Łęczna, Łuków, Malinowszczyzna, Matczyn, Mętów, Międzyrzec Podlaski, Miłocin, Niedrzwica Duża, Niedźwiada, Niemce, Nielisz, Ostrów Lubelski, Osuchy, Parczew, Piotrowice Wielkie, Polichna, Przytoczno, Rejowiec Fabryczny, Rossosz, Rozkopaczew, Serokomla, Siemień, Skierbieszów, Sobibór, Sosnowica, Stanin, Starościn, Szczebrzeszyn, Szczekarków, Terespol, Tomaszowice, Tomaszów Lubelski, Trawniki, Uhnin, Urzędów, Wisznice, Włodawa, Wojciechów, Wola Uhruska, Wysokie, Zwierzyniec i Żółkiewka.

Na jezdnię lokalnie śliską, kierowcy mogą natrafić, oprócz tych dróg które występują w pobliżu zbiorników wodnych i tych, które przebiegają przez lasy, także w okolicach miejscowości: Annopol, Bełżec, Bochotnica, Bogucin, Borowa, Biłgoraj, Bliskowice, Czartowczyk, Dęblin, Dołhobyczów, Dorohusk, Frampol, Garbów, Gierachy, Horodło, Hrubieszów, Janów Lubelski, Karczmiska Pierwsze, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kosin, Kurów, Łuszków, Masłomęcz, Międzyrzec Podlaski, Mircze, Naklik, Nałęczów, Nowosiółki, Opole Lubelskie, Parchatka, Piotrawin, Puławy, Ryki, Sabaudia, Sahryń, Sól, Skryhiczyn, Szyszków, Tarnogród, Telatyn, Trzydnik Duży, Werechanie, Węglin i Wojsławice.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 70 sztuk sprzętu Zimowego Utrzymania Dróg, których głównym zadaniem jest zwalczanie śliskości zimowej oraz zapewnienie przejezdności dróg wojewódzkich. Przypominamy, że odśnieżania dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej, odbywa się według Standardów Zimowego Utrzymania Dróg, których na drogach wojewódzkich jest IV. Z mapą Standardów można zapoznać się na stronie internetowej: http://zdw.lublin.pl/zimowe-utrzymanie-drog/ w zakładce – mapa standardów.

(wideo nadesłane Paweł i Grzegorz)

19 komentarzy

 1. ☆☆☆⭐⭐⭐

  Miejscowe wiesniaki mają zarobek jak wyciągają z rowu samochody traktorami

 2. Tatek – komentarz mistrz! Brawo !!! Jadę dzisiaj i wyprzedzam 2 kolejki po 5 samochodów. Na czele obu paniusia w suv-iku na lubelskich blachach – dojeżdżająca do miasta ze swojej wiejskiej rezydencji (po co się meldować na wsi gdy mieszkanko w bloku hajsy przynosi) zasuwa 45 km/h bo przecież te drogowce nie wyczyścili ulicy do gołego asfaltu. Toż to szok i nie wiadomo co jeszcze. A za nią stado baranów nie potrafiących wyprzedzić bo pod kołami coś leży. Może i jakąś ciągłą pod kołami miałem w trakcie wyprzedzania – ale trudno to zauważyć gdy wszędzie leży śnieg i błoto. A dzisiejsza młodzież i jej umiejętności? Albo wolno i bez pojęcia – albo kończą na drzewach – bo przecież drogi nie służą do jazdy…

 3. co do odśnieżania w tych stronach powiatu, to porażka, pług może raz na dzień przejedzie, na lokalnych drogach wcale nie odśnieżone.
  nie ma za co odśnieżać wójtowi trzeba było pensje podnieś dwukrotnie.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas