Fałszywe dokumenty i podrobione pieczątki w paszporcie. Obywatelka Konga chciała dostać się do Polski

Nie ma dnia, aby funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie ujawniali fałszywych dokumentów, przedstawianych podczas odprawy granicznej. Choć grozi za to surowa kara, nie brakuje osób, które nie boją się zaryzykować.

Praktycznie każdego dnia funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymują osoby, które przedstawiają do odprawy granicznej dokumenty noszące ślady ich fałszowania. Tylko w tym roku, zarówno w codziennej służbie, jak też podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnionych zostało 748 przypadków fałszerstw. Najczęściej podrabiane są oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Jednym z ostatnich przypadków było zatrzymanie obywatelki Konga, która usiłowała wjechać do Polski z Białorusi. Na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, podczas odprawy granicznej osób podróżujących pociągiem relacji Moskwa – Berlin, funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentów okazanych przez 33-letnią kobietę. Funkcjonariusz, który dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia okazały się słuszne.

Podróżna posługiwała się fałszywym belgijskim tytułem pobytowym, dodatkowo ujawniono przy niej fałszywe belgijskie prawo jazdy, a w jej paszporcie znajdowały się fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Włoch, Belgii, Niemiec oraz Szwajcarii. Obywatelka Konga została zatrzymana, odpowie teraz za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Grozi jej za to do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. NOSG)

8 komentarzy

 1. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, gdy się okazało, że obywatelka Konga jest jedynym pasażerem pociągu, który nie przemyca papierosów.

 2. Nie mam pojecia kto pisze takie artykuły….szacunek dla SG za efekty….ale ob. Konga przez Terespol nie mogla wjechać z Ukrainy do Polski ?!!!!#### Mogla przez Hrebenne .. Dołhobyczow czy Zosin lub Dorohusk….czy ktos wogole to czyta ??? Po napisaniu ???

  • Mam nadzieje ze granice pozostaja w dalszym nalezytym porzadku i przejscie graniczne w Terespolu sasiaduje z Bialorusia☺

  • Czy ktoś zastanawia się przed napisaniem komentarza? Co w tym dziwnego, że obywatelka Konga chciała przedostać się przez granicę? Co w tym niesamowitego?

 3. I tak by unas nie zostala leciała na Niemcy a puźniej iej do Anglii po socjal

 4. „Grozi jej za to do 5 lat pozbawienia wolności.” Czyli zostaje w Polsce?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia