Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ewakuowano pasażerów z pociągu i dworca PKP. Policjanci przeszukują cały teren

Informacja o rzekomym niebezpiecznym ładunku znajdującym się w pociągu wywołała alarm na lubelskim dworcu PKP. Obecnie trwają tam działania policji.

Ewakuowany został teren dworca PKP w Lublinie. Jak przekazują nasi czytelnicy, około godziny 22 pracownicy ochrony oraz policjanci nakazali wszystkim przebywającym tam osobom opuszczenie budynku.

Ustaliliśmy, że przyczyną jest informacja o rzekomym niebezpiecznym ładunku, jaki ma się znajdować w pociągu. Obecnie skład jest przeszukiwany przez funkcjonariuszy.

To już kolejna podobna sytuacja w ostatnim czasie. Wszystkie poprzednie alarmy okazały się fałszywe. Sprawcy za tego typu czyn grozi do 8 lat więzienia, a jeżeli alarm dotyczy kilku obiektów jednocześnie, kara wzrasta do 12 lat. Do tego dochodzi zwrot kosztów przeprowadzonej akcji.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

15 komentarzy

  1. Niezadowolony pasażer

    A ja się pytam gdzie był ten nieudolny SOK ,to przecież do ich obowiązków należy zabezpieczenie i kontrola pociągów ! Powinni dbać o bezpieczeństwo pasażera !! Przyjść na peron i wypisać mandat za brak maseczki to potrafią .uje. jedne .Siedzą po dziurach i aby do końca zmiany .

  2. telefon i co dalej?

    W dobie tego bałaganu co obecnie panuje wszelkie zgłoszenia bez osoby zgłaszającej powinny być rozpatrywane w trybie przyspieszonym to znaczy służby działają a życie toczy się dalej. Podobnie z wypadkami na kolei, zatrzymanie składu i próba pomocy jeżeli jest bezskuteczna lub są już służby to skład jedzie dalej a trzeźwość maszynisty można już sprawdzić na kolejnej stacji. Po co blokować cały skład i wszystkie inne jak przyczyna w większości jest znajoma i jej poznanie nic już nie zmienia.