Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Etap rejonowy XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie (zdjęcia)

W minioną środę odbył się etap rejonowy XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie. I miejsce w kategorii szkół średnich zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz Dreszera.

Sędziami Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie, które odbył się w minioną środę w Chełmie, byli przyszli ratownicy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, pracownicy SP-MSZ, policjanci z Chełma oraz przedstawiciele PCK w Chełmie.

Zadaniem uczestników było zespołowe zapewnienie bezpiecznej pomocy poszkodowanym. Zwyciężyli tak naprawdę wszyscy. Dali sobie szansę przećwiczenia w warunkach symulowanych działań ratowniczych.

W zawodach uczestniczyło łącznie 6 drużyn z następujących szkół: II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie, ZST Chełm, IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął prezydent miasta Chełm, Jakub Banaszek.

Zwycięzcy zawodów wezmą udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Lublinie 13 maja.

(fot. Jakub Kursa)

Dodaj komentarz

Z kraju