Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Estońscy żołnierze będą ochraniać granicę polsko-białoruską

Ministerstwo Obrony Republiki Estonii przekazało informację, że do Polski trafią estońscy żołnierze, którzy będą pomagać polskim służbom w ochronie polsko-białoruskiej granicy. – Solidarność z naszym sojusznikiem Polską jest w tym momencie kluczowa – poinformował Martin Roger, ambasador Estonii w Polsce.

– Solidarność z naszym sojusznikiem jest w tej chwili kluczowa. Estonia wyśle wojska m.in. rezerwistów z jednostek inżynieryjnych, żandarmerii wojskowej i rozpoznawczych w celu wsparcia polskich wysiłków na rzecz zabezpieczenia granic Unii Europejskie przed trwającym atakiem hybrydowym białoruskiego reżimu – poinformowało Ministerstwo Obrony Estonii.

Do Polski zostanie wysłanych prawie 100 żołnierzy. W sprawie obecności estońskiego wojska w Polsce głos zabrał szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

– Chętnie przyjmujemy propozycję Estonii. Prowadzimy rozmowy w celu uzgodnienia szczegółów tego wsparcia. Więcej informacji wkrótce – poinformował minister Obrony Narodowej.

Jak przekazał minister obrony Kalle Laanet, estońska pomoc dla Polski będzie się składać z pionierskiej grupy, w skład której wejdą zarówno aktywni, jak i dobrowolni rezerwiści. Poza tym Estonia wyśle ​​do Polski także zespół jednostek rozpoznawczych oraz drony.

(fot. Estonian Defence Forces)

9 komentarzy

 1. W końcu nasi politycy zmądrzeli, im więcej sojuszniczych wojsk, tym bardziej widać poparcie dla Polski. Łukaszenka się przeliczył i pomimo tego, że obraziliśmy wszystkich i na wszystkich sami się obraziliśmy, to jednak potrafimy się zjednoczyć, chociaż inicjatywa niestety nie wyszła od nas.

 2. piękny gest ze strony Estonii. szanuję!

 3. 100 estońskich żołnierzy? Toż to chyba pół ich całego wojska?!
  A tak na serio, to dobry, znak, oni mają z PutIn’em wystarczająco problemów.
  Warto podkreślić, że wysłali również wsparcie na Litwę i szykują się wesprzeć Łotwę.

 4. MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM !

  • Dziadek ze Slamsowa

   Zanim wybudują ten mur, to jeszcze nie jeden polski żołnierz, policjant czy strażnik graniczny dostanie po głowie gałęzią, pałą, czy kamyczkiem (niepotrzebne skreślić).

 5. Ludzki Panie, to świadczy o słabości naszej armii

 6. Fajnie fajnie,ale kto podziękuje i wyprosi obce wojska gdy już nie będą potrzebne? Aha!

 7. Opozycjo (pożal sie Boże) to estońscy żołnierze, będą pomagać polskim służbom w ochronie polsko-białoruskiej granicy, a wy knujecie przeciwko Ojczyźnie, po stronie Łukaszenki ???

 8. Za wiele to nie ma już tam do roboty ale zobaczą prawdziwą dzicz parlamentarną opozycji z jachirką na czele i przekonają się jaka ta opozycja to oszołomy.

Z kraju