„enVogue” – Spektakl w sam raz na Walentynki. Doborowa obsada i niekonwencjonalny scenariusz NASZ PATRONAT

Czym innym jest moda, jeśli nie przybieraniem pozy, wchodzeniem w rolę, wkładaniem maski? A może sposobem na zdobycie uznania i sławy? Sztukę tę do perfekcji opanowała Dana (Beata Kawka), 42-letnia archeolożka – seksowna, inteligentna, błyskotliwa i niezależna bohaterka sztuki „enVouge”.

Okazuje się jednak, że żadna z tych cech nie zapewnia kobiecie szczęścia. Dana – profesor Yale – w czterech ścianach swojego penthouse’a zajada nie tylko chipsy, ale także samotność i frustrację. Zamiast brać z życia garściami, wykorzystując atrybuty swojej kobiecości, Dana czeka… na mężczyznę. To, co dla innych jest oczywiste (Artur to niesiony przez wiatr dmuchawiec ), ona nazywa wolnością i przestrzenią w ich związku.

Lustrem porażek Dany, niespełnienia, marzeń, tęsknot, poczucia uciekającego czasu jest przebojowa przyjaciółka, Lucy (Daria Widawska) – wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Próba reanimacji przyjaciółki, przywrócenia poczucia jej wartości, wzniecenia ognia, a nawet pożądania wydaje się przez chwilę realna i dość zabawna. Narzędzie poniekąd samo wpada Lucy w ręce.

To Fryderyk (Kamil Pruban), przypadkowy i słabej jakości admirator wdzięków seksownej pani profesor. Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd matki Dany, Addison (Maria Pakulnis/ Elżbieta Zającówna), zwanej pieszczotliwie – pani Dexter. Skazana na sukces, Addison, jak zawsze przejmuje pierwsze skrzypce. Dana, obciążona genetycznie kompleksem „królowej matki”, chce zerwać z własnym DNA. To doprowadza do wielu zabawnych sytuacji i zbiegów okoliczności, a nagromadzony w powietrzu estrogen powoduje, że w tym alfa kobiecym świecie ktoś naprawdę padnie trupem…

Resztę będzie można sprawdzić na żywo w Walentynkowy wieczór! Jeśli więc nadal nie macie pomysłu na dobry prezent dla swojej Walentynki, to zapraszamy do Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Jaczewskiego 4 w najbliższą niedzielę – 14 lutego 2016 r. , godz.19.00. Bilety jeszcze są dostępne w cenie 80 zł i 90 zł na portalach: www.kupbilecik.pk i www.ebilet.pl oraz u organizatora: tel. 797-833-166.

ZAPRASZAMY!

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym spektaklu

 

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online