Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Emerytka z Lublina wyrzuciła pieniądze przez okno. Oszuści tylko na to czekali

Oszuści działający metodą „na policjanta” zmanipulowali mieszkankę Lublina. 88-latka spakowała swoje oszczędności w torbę i wyrzuciła przez okno. Lubelscy policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

W środę do 88-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił fałszywy funkcjonariusz. Mężczyzna oświadczył, że bierze udział w akcji rozpracowywania szajki złodziei, którzy za cel obrali sobie mieszkanie emerytki. Niestety seniorka uwierzyła w opowieść oszusta.

– Rozmówca poinformował kobietę, że musi pomóc zatrzymać przestępców. W konsekwencji seniorka dała się podejść sprytnie postępującym przestępcom i zgodziła się przekazać gotówkę. Zgodnie z ustaleniami 88-latka spakowała oszczędności w torbę, którą wyrzuciła przez okno. Gdy emocje opadły, seniorka poinformowała rodzinę i policjantów – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci poszukują sprawców oraz ostrzegają

Lubelscy policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie przypominają, że policjanci podczas prowadzonych działań mundurowi nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas osoba przedstawiająca się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze, można być pewnym, że ma się do czynienia z przestępcą.

W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić sprawę prawdziwym policjantom i pod żadnym pozorem nie przekazywać oszczędności! Tylko zdrowy rozsądek uchroni nas od utraty oszczędności całego życia.

PRZECZYTAJ

Chciał pomóc znajomemu, stracił ponad 18 tys. złotych

12 komentarzy

 1. no mówiłem dają wincyj to chętniej wyrzucają xD

 2. Emerytka z Lublina wyrzuciła pieniądze przez okno. Miała nadmiar to wyrzuciła. Ja nie mam to nie wyrzucę.

 3. Przecież wiadomo, że nikogo nie znajdą. Po co w ogóle oszukiwać, że szukają. Takie sprawy umarza się od razu.

 4. Łatwo przyszło – łatwo poszło.
  Przecież ta kobieta za pewne już z pół wieku emeryturę pobiera siedząc przed telewizorem. Te pieniądze są tych, którzy wstają codziennie o 5:00 rano i do wieczora harują na budowach, w magazynach, szpitalach, po kilkanaście godzin na dobę.

 5. i to ma prawa wyborcze , hahahaha
  cdn….

 6. za dużo tvp było przez ostatnie 8 lat ale zryły łby , ale mamy nowe

 7. Pazerność nie popłaca. Zamiast dać dzieciom wnukom to dała obcemu, a sama przecież zapewne ciułała niekiedy odmawiając sobie zapewne przyjemności kulinarnych zdrowotnych estetycznych.

 8. Ale golą miejskich tłumoków

Dodaj komentarz

Z kraju