Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Emeryt z Lublina stracił ponad pół miliona złotych. Chciał zarobić na handlu kryptowalutami

Mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów działających w sieci. 72-latek stracił ponad pół miliona złotych po tym, jak zdecydował się zarabiać na handlu kryptowalutami.

Wczoraj 72-latek z Lublina zgłosił się do lubelskich policjantów i powiadomił o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami i stracił dużo pieniędzy.

– Zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy. Konsultant zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko przekazanie oszczędności na wskazane rachunki bankowe za granicą. W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 500 tysięcy złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci ostrzegają!

– Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

23 komentarze

 1. Wiejski Głupek

  A mógł wpłacić na konto Rydzyka z Torunia.

  • Sensowności inwestycji w zapewnienie sobie wygodnego życia pozagrobowego nie da się ani potwierdzić, ani tego zanegować.
   Jednak z całą pewnością, da się stwierdzić, że zarabia na tym pośrednik, którego wspomniałeś.

  • Kolejny gamoń z Lublina 😂

 2. Za dużą emeryturę miał

 3. Gdzie Ci ludzie mają rozum..

 4. Zgubiła go chciwość, a mógł spokojnie sobie żyć…

 5. Biedy nie ma

 6. Najwięcej debili w mieście inspiracji.

 7. Największe jołopy w mieście inspiracji

 8. Chciwość i głupota. Na biednego jak widać nie trafiło.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport