Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Elektroodpady zamieniają na sadzonki roślin. Akcja potrwa do wieczora (zdjęcia)

Do godziny 18 potrwa jeszcze akcja ekologiczna zorganizowana przez Skende i Ikea polegająca na wymianie elektroodpadów na sadzonki roślin. Zainteresowanie jest spore.

Przed budynkiem centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie trwa wspólna akcja ekologiczna zorganizowana przez Skende i Ikea we współpracy z Polską Korporacją Recyklingu. Polega ona na wymianie elektroodpadów, czyli zużytego, uszkodzonego czy po prostu niepotrzebnego już sprzętu elektronicznego na sadzonki roślin.

Każda osoba, która dostarczy sprzęty typu np.: telewizor, lodówkę, odtwarzacz video, ale także mniejsze rzeczy, jak telefon, komputer, pilot, MP3, czy czajnik otrzyma sadzonki. Ich ilość zależna jest od gabarytu elektroodpadu. I tak, za duży przekazywane są trzy sadzonki, za średni dwie a za mały jedna sadzonka

Dodatkowo na specjalnie zaaranżowanym stoisku w Sende można zobaczyć mini wystawę surowców, jakie powstają z przetworzonych elektroodpadów. Z kolei najmłodsi mogą wziąć udział w bezpłatnych EKOwarsztatach, na których pod czujnym okiem specjalistów z Domu Słów przygotują własnoręcznie papier roślinny i papier z recyklingu.

Kontenery na elektroodpady znajdują się na parkingu przed sklepem Ikea od strony ul. Kupieckiej. Akcja potrwa do godz. 18:00.

(fot. Marcin Pietrusza)

8 komentarzy

  1. Szkoda, że nie napisaliście o tym po całej akcji. Nie można było zapowiedzieć tego choćby dzień wcześniej? Mam trochę tego uzbierane w piwnicy i chętnie wreszcie to oddam, ale wolałbym nie dowiadywać się o takich sprawach tak późno.