Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzwola: Pijany kierowca doprowadził do wypadku. Cztery osoby trafiły do szpitala

W środę w powiecie janowskich doszło do wypadku, którego sprawcą okazał się pijany kierowca. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Dzwoli na drodze krajowej nr 74. Kierujący samochodem marki Rover 66-letni mieszkaniec gminy Dzwola, w wyniku nie ustąpienia pierwszeństw przejazdu doprowadził do zderzenia z autem marki Mazda. Z kolei w tył mazdy uderzyło daewoo.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

-Kierujący oraz trzy pasażerki z daewoo zostali przewiezieni do szpitala. Troje z nich, w tym roczne dziecko zostało wypisane do domu, jedna osoba pozostała w szpitalu. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało – informuje mł. asp. Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Po przebadaniu alkomatem kierowcy rovera okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Pozostali kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

2015-09-10 10:08:11
(fot. Policja Janów Lubelski)

7 komentarzy

 1. czy kierowca daewoo będzie sprawcą, czy poszkodowanym?

  • Otrzyma mandat za „niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu”. Raczej zostanie uznany winnym uderzenia w mazdę. Czyli nici z odszkodowania. No chyba że ma AC.

  • Prawdopodobnie jednym ze sprawców. Policja stwierdzi, że nie zachował odpowiedniego odstępu.

  • Gdyby mazda zatrzymała się przed roverem i w jej tył wjechało daewoo, to wina byłaby kierowcy daewoo, ale w tym przypadku doszło do „nienaturalnego” zatrzymania się mazdy (na przeszkodzie) i kierowca daewoo nie jest winny

   • Nienaturalnego? a co to za czort? W przepisach taki nie istnieje. Owszem, w przypadku nagłego i nieuzasadnionego zatrzymania (hamowania) można wywodzić winę hamującego. Tu było nagłe ale uzasadnione, niestety. Nawet w zasadzie można uznać… że naturalne.
    Obawiam się, że zostanie uznany winnym najechania.

 2. To J***** kupili powiat? Stać było Robercika?. Czy od rana nie było komu tego poprawić?

 3. Gratuluję cenzorowi. Robert Janowski jest osobą medialną znaną z programów telewizyjnych. Zbieżność nazwiska z nazwami: powiat JANOWSKI lub LASY JANOWSKIE. Sformułowanie ” w powiecie janowskich” w zaistniałym opisie do zdarzenia aż w oczy kole. Polska język- trudna język. Było napisać: Wypadek ma drodze w Lasach Janowskich jak się nie chciało „odmianów” uczyć.