Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj przed lubelskim Ratuszem odbędzie się radosne powitanie wiosny

Dzisiaj dzieci powitają wiosnę przed lubelskim Ratuszem. Zabawy, pokazy i barwne animacje dedykowane przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkół podstawowych, pod hasłem „Młodzi Lublina dla jeszcze młodszych”, nawiążą do radosnego przyjścia wiosny.

Na finał tegorocznego spotkania dzieci namalują baner „Witaj młoda wiosno” z napisem w kolorach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. O godz. 12.00 po hejnale Lublina miejski trębacz zagra także utwór Skaldów pt. Wiosna.

Powitanie wiosny ubarwi także działająca przy Centrum Kultury w Lublinie grupa „Otulanie włóczką”, która wykona wiele mniejszych i większych szydełkowych instalacji. Ozdoby z włóczki, przygotowane przez mieszkanki Lublina, pojawią się na budynku Ratusza oraz w jego najbliższej okolicy. W nowy strój w wiosennych barwach zostanie również ubrany koziołek Onufry.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowało Miasto Lublin we współpracy z Fundacją Strefa Dorastania. Wydarzenie odbędzie się we wtorek (21 marca) o godz. 11.30, przed Ratuszem, pl. Łokietka.

(fot. źródło UM Lublin)

26 komentarzy

 1. to teraz będą dzieci z maczetami chodzili? Kolory tęczy to nie jest najlepsze rozwiązanie

  • nie najlepsze rozwiązanie, to to,że masz dostęp do internetu. Czas na wizytę u specjalisty

  • Jestem tego samego zdania. Kolorystyka oczywiście nie jest przypadkowa. Do tej pory zabawy przedszkolne związane z wiosną miały swoją specyficzną formę.

  • Rudy żyd z Etihad

   tęcza jest symbolem radości po smutku. Kiedy deszcz przestaje padać i wyjdzie słońce wtedy powstaje tęcza. To że ludzie podchodzą teraz do tęczy z pogardą jest tylko i wyłącznie winą gejów.

   • Nie gejów a LGTB z plusami :)) kiedy to topienie Marzanny wiazało się z tęczą???? cyrk.. ale w PL nie dziwi juz nic. A, to na zdjeciu to zwykła indoktrynacja.

 2. dzięki za takie powitanie ” tęczowe i żółto niebieskie” kolorki bardzo Polskie !;]

  • Gościu to jest paleta kolorów i dzieci w ten sposób uczą się kolorów to raz. A dwa dzieci od zawsze lubią tęczę bo jest wesoła i kolorowa… ! Zacznij się leczyć jeżeli takie wydarzenie łączysz z lgbt albo wyłącz telewizję. A nie sorry, zarabiasz 3 tys zł i nie masz innych zainteresowań …

  • Jeszcze trochę to kibice Motoru będą musieli zmienić barwy, bo wszystko się niektórym z Ukrainą kojarzy.

 3. Jak Polsko!
  Żółto-niebiesko i tęczowo!
  Patriotycznie..

 4. LGBTQ+

 5. swiat dzieci musi byc kolorowy a wam starym ze spranymi mozgami zawsze musi sie kojarzyc z pederastami najlepiej weźcie pedzle i zamalujcie tecze na niebie po burzy,jestescie chorzy na umysle,a jak otwieracie lodowke to widzicie tuska

  • Na tym forum jestes jedyna osobą co widzi Tuska. czas się leczyć

  • Nie! Polsą tradycją wiosenną jest topienie Marzanny, nigdy nie wiązało się z obnoszeniem tęczowych szmat. To zwykła indoltrynacja bez dwu zdań. Mozna bredzić o dzieciach, kolorkach etc. ale tylko skończony idiota nie zrozumie skad i czemu tak..

 6. Znowu cielsko pedagogiczne zamiast uczyć,to się bawi.

 7. Pierwsze to skojarzenie LGBT ,ale to i dobrze bo świadczy to o tolerancji.

 8. Zabawy, pokazy – wszystko z udziałem „społeczności LGBTQ+ i queerowych aktywistów”, a potem będzie jak w Trójmieście i dzieciach posłanki Filiks. „Przecież oni tylko chcą się odwiedzać w szpitalach i dziedziczyć po sobie”.” -:)

  Zanim jakiś mądrala napisze o księżach pedofilach, czarnej mafii, etc. polecam oficjalne statystyki skazanych za czyny pedofilskie i stosunek (hehe) skazanych „cywilów” do koloratkowych. 🙂

  • A wśród tych „cywilów” to też są zwyczaje, że przełożony zamiast zgłoszenia do prokuratury przenosi ich w inne miejsce pracy?

 9. Ale wiesz, że pomimo takiego przeniesienia, policja dalej ściga , prokuratura stawia w stan oskarżenia, a wolny sąd wydaje wyrok? Tego już wam w TVNie nie powiedzieli? Pewnie byli zajęci kręceniem kolejnych materiałów o JP2 żeby przykryć sprawę Falińskiego z PO 🙂

Z kraju

Sport