Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy straży granicznej (zdjęcia)

W czwartek w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się ślubowanie 22 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Podczas uroczystości mianowano 32 funkcjonariuszy na pierwszy stopień w korpusie chorążych.

Zbiórka odbyła się w asyście pocztu sztandarowego NOSG oraz w obecności kadry kierowniczej Oddziału. Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Dzisiejsza uroczystość, była również okazją do mianowania funkcjonariuszy na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Nowo mianowani, wcześniej zdobywali wiedzę w zakresie szkoły chorążych w ośrodku szkolenia SG w Kętrzynie. Akty mianowania na stopień młodszego chorążego Straży Granicznej wręczył funkcjonariuszom również Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG, zaś chorążowie zdobytą wcześniej wiedzę, będą teraz wykorzystywali w swej codziennej służbie. W 2019 roku, w Nadbużańskim Oddziale SG, planuje się przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy.

(fot. NOSG)

4 komentarze

 1. ..........................

  Czy tylko mi ten gest ślubowania z pierwszego zdjęcia źle się kojarzy ?

  • Tylko tobie. Leki przestały działać, czas zmienić…

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Nie tylko jemu. Zawsze ślubowano z dwoma palcami prawej ręki wzniesionymi ku górze i ramieniem zgiętym w łokciu. To co widać na zdjęciu to już w zasadzie hitlerowskie pozdrowienie… Jeszcze tylko brakuje, żeby powiedzieli „za Hitlera, za ojczyznę, za nasz kraj – czterokrotne SIEG HEIL”.

 2. Swoich wzięli

Wiadomości z info112