„Dziś sędziowie – jutro Ty”. W środę odbędzie się manifestacja pod Sądem Okręgowym w Lublinie

Lubelski Komitet Obrony Demokracji apeluje o okazanie solidarności wobec zagrożenia podporządkowania polskich sądów partii rządzącej. W środę pod Sądem Okręgowym w Lublinie odbędzie się manifestacja.

– Nie godzimy się na łamanie zasady trójpodziału władz i represje wobec sędziów stosujących przepisy prawa europejskiego! Sędziowie, prokuratorzy, mieszkańcy i mieszkanki Polski, ruchy i organizacje społeczne – solidarnie stajemy w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i fundamentalnych zasad demokratycznego państwa prawa, w tym prawa każdego i każdej z nas do niezależnego od politycznych nacisków i represji sądu – czytamy w komunikacie przesłanym do nas przez Zarządu Regionu KOD Lubelskie.

Przedstawiciele KOD uważają, że proponowane zmiany przez PiS wypowiadają otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu, mają one na celu represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu. Jednocześnie PiS otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego.

KOD zaprasza wszystkich na manifestację pod Sądem Okręgowym w Lublinie, w środę 18.12.19, o godz. 18:00. Podobne zgromadzenia odbędą się w kilkudziesięciu miastach Polski. W rejonie manifestacji mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, w okolicach budynku Sądu Okręgowego przy ul. Krakowskie Przedmieście.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

73 komentarze

 1. UTUA-kasta pzprowskich aparatczyków

  Wolne sądy?
  A kiedy one byłe wolne? Przecież to stalinowsko -pzpr-lowski beton z pokoleniem pociotków wychowanych i przyzwyczajonych do tych samych przywileji, układów i bezkarności!

  Won z tą pzpr-owską mafią!

 2. Polak nie patriota

  O i nawet mi się wkradł błąd 🙂 pochłonięty nie pochłoniony powinno być, z góry przepraszam czułych językowo.

 3. DZIEKI BOGU ŻE JEST KOD. ALE TA KASTA NIE ZAMKNIE SĘDZIOM UST. TYLKO WOLNE NIEZALEŻNIE SĄDY SA GWARANCJĄ DEMOKRACJI. JEŚLI ZNISZCZĄ TO, TO PRZESTANIE ISTNIEĆ U NAS DEMOKRACJA A ZAPANUJE DYKTATURA. DRUGA SPRAWA, W CYWILIZOWNANYCH KRAJACH ZACHODU WYROKI NASZYCH SĄDÓW NIE BĘDĄ RESPEKTOWANE!!! GDYŻ BĘDĄ WBREW PRAWU UNII EUROPEJSKIEJ!

 4. Ale nieuda im się zamach na wole SĄDY. Nigdy nie będą ferowac wyroków za Sądy! Nigdy nie zastasza ani nie zaknebkuja Sędziom ust! Dopóki są wolne sądy i wolnośc słowa jest Demokracja.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew