Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzienna liczba zakażeń zbliżyła się do 10 tys. Coraz więcej chorych na COVID-19 w woj. lubelskim

Minionej doby w kraju zarejestrowano 9798 nowych zakażeń koronawirusem. Woj. lubelskie i mazowieckie nadal jest na czele listy województw z największą dobową liczbą kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Mamy 9798 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2009), lubelskiego (1649), podlaskiego (694), śląskiego (622), łódzkiego (619), dolnośląskiego (512), małopolskiego (502), zachodniopomorskiego (480), pomorskiego (475), wielkopolskiego (469), podkarpackiego (402), kujawsko-pomorskiego (389), warmińsko-mazurskiego (347), świętokrzyskiego (194), lubuskiego (168), opolskiego (156). 111 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 25 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 90 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 3 018 100/76 990 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby nastąpił ogromny wzrost hospitalizacji, przybyło na łóżkach COVID-19 aż 428 nowych pacjentów, pod respirator trafiły 24 osoby.

Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 29.10.2021 r. 1546/1259 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 123/86 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory. W woj. lubelskim minionej doby zarejestrowano 35 przypadków śmiertelnych – choroby współistniejące wraz z COVID-19: 30, wyłącznie z powodu COVID: 5. Liczba osób na kwarantannie: 39899, Liczba wykonanych testów: 5723.

(fot. WOT)

48 komentarzy

 1. witam wszystko jest super lecz w tym wszystkim jest jedno male ale statystykami można dowolnie manipulować .A ze w lubelskim ludzie poszli po rozum do głowy i szczepić się nie chcieli wiec wojewoda i Niedzielski musieli znaleźć kozła ofiarnego.Gdyby tak się uważniej przyjrzeć tym chorym w szpitalach na ów covid zapewne duża cześć by się okazała ze jest dlatego ze ma kłopoty po szczepionkach.No ale tego jedyna słuszna władza na pewno nie ujawni

  • w lubelskim i innych woj. „słabo wyszczepionych” robi się o ok 50% więcej testów niż w innych woj. …
   żonglerka liczbami metafory statystyczne… plandemio trwaj bo ludzie się zorientują że kasę wyssao…

 2. Ostatnia prosta!

 3. Słyszałem od jednego anytyszczepionkowca że to zaszczepieni przenoszą covid na tych wszystkich „,mądrych ” którzy się nie szczepili …..a ci biedacy umierają nie wiedzą dlaczego

  • Dziwne jest to czemu tak zaszczepieni czepiają się nieszczepionych.

   • Bo głupimi i podzielonymi ludźmi najłatwiej się rządzi.

    • Wykształceni i inteligentni ludzie są po obu stronach barykady

     • A to ciekawe… wykształceni uwazają, że siatka ogrodzeniowa powstrzyma komara? Ciekaw jakie i skad to wykształcenie odebrali.. znam i takich którzy twierdzili ze ochroni ich przed wirusem przyłbica.. bardzo wykształceni z profesorskimi tytułami 🙂

      • Za to niewykształcona ciemnota ni w ząb nie może pojąć, że siatka ogrodzeniowa z łatwością powstrzymuje komara podróżującego na piłce tenisowej.

  • dziadek co dawno już nie umarł od covida

   idź zapytaj pielęgniarek które nie korzystają na covidbiznesie i mogą obiektywnie ci odpowiedzieć ile % chorych to zaszczepieni…

   • dziadek co dawno już nie umarł od covida

    tylko tym zaszczepionym wpisuje się w akt zgonu „grypa”…
    która powróciła po ponad rocznych wakacjach…. aaaaaaaaaaaaaaahaahha

 4. No ta …. jasne …..ia….. wirus i szczepiony jedno i 2 super hahahaha

 5. Szczepcie się.
  Każdy kto wątpi w covid jest dla mnie zerem, oby nigdy nie musiał przeżywać tego co ja przeżyłem w czasie 3 tygodniowego pobytu w szpitalu. Nie wspominam co zostało po chorobie, każdy kto neguje istnienie covida jest niepełnosprawny umysłowo.
  Wszystko w temacie.

  • Nikt nie neguje kowida ! Tylko nie każdy się szczepi. Proste? Jeden choruje ciężko. Inny lżej. Ja to przeszedłem jak przeziębienie bez smaku i zapachu. Z osłabieniem.

  • Znam i takich którzy po zaszczepieniu na staromodna grypę przechodzili ja bardzo ciężko z licznymi powikłaniami i czego to niby dowodzi?

  • A mi rower ukradli, trzeba wycofać z rynku rowery, i tak ukradną.

 6. CZY PAN/PANI POBIERAJĄCA TESTYWYMAZY PRZY SZITALU ZMIENIA KOMBINEZON ZA KAŻDĄ OSOBĄ??? WĄTPIE.

  Taki covid straszny a jakoś z rzadu nie chorują,nielądują w szpitalu, nikt nie umarł??? Czy tylko ja tak myślę. ? Rządzący są lepsi od nas ? że ich covid nie atakuje…. Skąd oni wiedzą daty „wejścia” 4,14 134,fali. Wierze w wirusa ale nie w medialną nagonkę.

 7. Artur spod lubelskiej wsi

  gieldy to biliony $.kiedy ropa 30.10.2020 zaliczyla dno korekty Morawiecki zamknal cmentarze.korekta wyniosla ok 10$ od szczytu.teraz tak-ostatni impuls wzrostowy trwa od 66$ i najwieksza korekta tego impulsu to ok 4$ i akurat w czwartek cena zeszla te 4 $ od szczytu-oczywiscie od razu pojawily sie rekordy 4 fali…to juz historia a co nas czeka zalezy od ceny ropy-to dlatego ONI nie wiedza czy beda wprowadzac obostrzenia i wiekszy zamordyzm.ropa moze jeszcze pojsc w dol zaliczyc najwieksza korekte w ruchu wzrostowym czyli ok 10$ a jakby cena spadla o 15 $ od szczytu to jestem przekonany ,ze gdyby kazdy przyjal 3 dawki szczepionki to i tak wprowadza jeszcze wiekszy zamordyzm w PL i wiekszosc panstw na swiecie.