Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W dzień I Komunii Świętej został potrącony przez samochód, jest w śpiączce. Organizują dla niego koncert

W niedzielę na rynku w Szczebrzeszynie odbędzie się wyjątkowy koncert. Gwiazdy muzyki disco polo zagrają dla 13-letniego Patryka, który po wypadku jest w śpiączce.

„Obudźmy Patryka” – To główne hasło niedzielnego koncertu charytatywnego, który odbędzie się w niedzielę na rynku w Szczebrzeszynie. Celem jest pomoc dla znajdującego się w śpiączce 13-letniego Patryka Szawary. Chłopak w dzień swojej I Komunii Świętej wyjechał rowerem na drogę, po czym potrącił go samochód. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Od tamtej pory przebywa w śpiączce. W ostatnim czasie pojawiła się szansa na wybudzenie chłopca. Ks. Paweł Dynaka z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wraz z ludźmi dobrej woli postanowili zrobić wszystko, aby 13-latek znów mógł żyć jak jego rówieśnicy. Udało im się zorganizować wyjątkowy koncert.

Do akcji przyłączyło się również wielu mieszkańców, nie tylko Szczebrzeszyna, lecz również okolicznych miejscowości. Dzięki ich działaniom, udało się stworzyć duże wydarzenie, na którym zagrają i zaśpiewają m.in.: Cliver, Milano, Lider Dance, Czadoman, Veegas czy też Meffis.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będzie wesołe miasteczko oraz poczęstunek. Cały dochód z koncertu, zostanie przeznaczony na terapię, dzięki której chłopak ma szansę na powrót do zdrowia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 na placu przed Urzędem Gminy w Szczebrzeszynie.

44

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne, nadesłane)
2017-07-08 10:00:05

7 komentarzy

 1. „gwiazdy” disko polo… Chciałby człowiek przyjsc, wesprzeć to muszą zapraszać na każdą taką akcję tłuków z disko polo

  • Jakbyś tluku chciał pomóc to byś pomógł a nie samarytanina udajesz . Takich tłumów tam jednak nie potrzeba, siedź w domu

  • Jeśli Twierdzisz że chcesz przyjść ale Ci muzyka przeszkadza to może Ty jednak się z celem mijasz i chodzi Ci tylko żeby „ALKOHOLE SWIATA”wesprzeć a nie Patryka.jestem na 200% pewien że połowe z tych piosenek co będą śpiewali to znasz na pamięć!!!!napewno więcej ludzi dobrej woli przyjdzie żeby wesprzeć chłopca i posłuchać muzyki której większość słucha niż mieli by przyjść i słuchać jakichś „szarpidrutów”co mało co łeb im się nie urwie!!!!

 2. Człowieku jak byś chciał pójść o wesprzeć to byś poszedł i nie zwracał uwagina to co graja

 3. Patryk chodził z moją córka do klasy ,razem mieli komunię.Wiem doskonale jak sprawa wyglada.Kochani proszę Was POMÓŻMY .

 4. Post może trochę nie na miejscu, ale to musiałobyć chyba parę dobrych lat temu. I-wsza komunia w wieku 13 lat???

  • do aaaaaaa -” Celem jest pomoc dla znajdującego się w śpiączce 13-letniego Patryka Szawary. Chłopak w dzień swojej I Komunii Świętej wyjechał rowerem na drogę, po czym potrącił go samochód. W ciężkim stanie trafił do szpitala.”
   Czytać ze zrozumieniem chyba jest trudniej niż pisać durne komentarze. Musiało być parę lat temu śpiączka chyba na tym polega że niestety długo się śpi i nie może obudzić