Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzięki temu urządzeniu zamienisz bilon na większe nominały

W Lublinie działa maszyna do zamiany monet na większe nominały. Oddział Okręgowy NBP przy ul. Chopina udostępnił usługę zamiany bilonu w urządzeniu samoobsługowym.

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie informuje, że udostępnił klientom samoobsługą maszynę do zamiany bilonu na większe nominały.

Za pomocą nowego urządzenia klienci mogą łatwo i szybko zamienić drobny bilon – samodzielnie wpłacając zmieszane duże ilości polskich monet o nominałach od 1 gr do 5 zł, uzyskują potwierdzenie w postaci wydruku. Na jego podstawie w kasie NBP jest wypłacana równowartość przyjętych monet.

Z urządzenia można korzystać w godzinach pracy Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie przy ulicy Chopina 6, tj. od 8.00-14.00 od poniedziałku do piątku.

Tak to działa

Dzięki temu urządzeniu zamienisz bilon na większe nominały

(fot. pixabay.com)

19 komentarzy

  1. Do tego druk 1000zł banknotu… wszystko jasne, dzięki piss za chwilę znów będziemy milonerami.

    • Dla xięży i żebraków jak znalazł. Do tego znajdzie się pewnie kilku januszków wrzucających tam podkładki pod śruby spiłowane tak, żeby ważyły tyle co 2 czy 5 zł, albo bilon z prl czy Turcji… Ale i tak fajnie, że jest taki duch w narodzie, nie takie maślaki jak Szwedy…

  2. co to za godziny otwarcia??

    • godziny pracy ciężko harujących urzędzików

    • Równie dobrze mogłoby być cały czas zamknięte, a pracownikom budżetowym i tak co miesiąc kasa by wpadała na konto. Ogólnie to całej budżetówce dobrze w pandemii. Tylko tym złodziejom prywaciarzom coś się ciągle nie podoba.

      • Normalni ludzie pracują w tych godzinach i to nie po 6 ale 8 i wiecej godzin. Ten bank otwarty jest chyba tylko dla emerytów, którzy chcą wypłacić oszczędności życia, aby przekazać je oszustom… Państwo absurdu, ale skoro tak wielu wzdychało do komuny to w końcu wróciła, mają co chcieli.

    • Czy wiesz jaki sektor obsługiwany jest przez NBP i czym się ów bank zajmuje? Odrobina edukacji nie zawadzi 😉
      Godziny dostosowane są do podstawowych klientów banku.

  3. Ciekawe czy przyjmie duży słoik jedno groszek.

  4. A w sklepach brakuje drobnych. Powinno być jeszcze odwrotnie zamiana grubych na drobne bo czasem rozmienić graniczy z cudem.

    • Najgorsze jest to, że produkcja drobnych kosztuje więcej jak są warte. Wszystko zmierza do tego, żeby płacić kartą i śledzić co się kupuje, kiedy i gdzie…

      • Nawet lepiej, w jednym groszu jest miedź, która jest warta półtora razy więcej niż sama moneta, czyli jeden grosz to jakies 2,5 grosza samej miedzi.

    • Być może chodzi o to, by ściągnąć groszaki ze skarbonek i słoików, gdyż koszt wyprodukowania takiej monety jest wyższy niż jej wartość nominalna.

  5. Udaj się do kasy…jasne….jak sądy i część banków nie obsługuje petentów…wnioski np składa się drogą pocztową. Totalny paraliż podczas plandemii.

  6. Widziałam w UK takie maszyny, tylko trochę na innej zasadzie działały, Wsypywało się bilon. Po przeliczeniu było 3 opcje, wpłata na konto, kartę, lub wypłata w banknotach.

  7. Dobry pomysł, ale czemu nie działa jak bankomat? Maszyna mogłaby od razu wypłacać banknoty i działać przez całą dobę. Możliwość zlecenia przelewu (na podstawie rachunku wpisanego z klawiatury lub po włożeniu karty płatniczej) to też świetna myśl. No i brakuje mi jednej informacji. Czy ta usługa jest płatna?

Z kraju