690 680 960

Dzięki szybkiej reakcji odbiorcy SMS-a uratowano młodego mężczyznę

Szybka reakcja mieszkańca Lublina i sprawne działanie policjantów uchroniły młodego mężczyznę od targnięcia się na własne życie. Mężczyzna wysłał pod przypadkowy numer telefonu wiadomość z treścią zamiaru odebrania sobie życia, zaś odbiorca wiadomości nie zbagatelizował jej.

W niedzielę po godz. 23 policjanci z VII komisariatu otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, który prosił o podjęcie pilnej interwencji. 28-latek poinformował, że otrzymał SMS-a, pochodzącego od nieznanej osoby. Z jego treści wynikało, że nadawca ma zamiar popełnić samobójstwo i że, jak przekazał, to nie są żarty i nikt mu już nie pomoże. Odbiorca wiadomości skontaktował się z Policją.

– Funkcjonariusze z VII komisariatu przystąpili do działania. Do ustalenia właściciela numeru telefonu i jego miejsca zamieszkania zaangażowani zostali także policjanci z KWP w Lublinie. Okazało się, że nadawca tej wiadomości to mieszkaniec woj. lubuskiego. Lubelscy policjanci nie tracili czasu. Skontaktowali się z tamtymi funkcjonariuszami, by ci jak najszybciej odnaleźli mężczyznę, któremu może zagrażać niebezpieczeństwo. Jak się okazało, pod wskazanym adresem mundurowi go jednak nie zastali. Jak ustalili w rozmowie z rodziną, mężczyzna obecnie przebywa na terenie woj. wielkopolskiego – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Skierowani do działań policjanci z KPP w Wolsztynie odnaleźli nadawcę SMS-a. Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Policjanci wezwali do niego pomoc medyczną, z uwagi na posiadane przez niego okaleczenia na ciele.

2017-04-25 07:30:39
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. cóż…teraz się udało…szkoda, że zawsze to robią po paru latach…teraz by unieszczęśliwił tylko swoich rodziców…a za kilka lat traumę będzie miała żona i malutkie dzieci…

  2. Ci którzy publicznie informują obce osoby o swoim działaniu nigdy nie dokonuje tego czynu a chcą tylko wzbudzić zainteresowanie swoją osobą.

  3. Masz rację jak mówią diabeł kusi aż skusi w moich stronach nie dawno tak bylo trzy razy próbował aż za trzecim powiesił się a miał tylko 16 lat.

  4. SZOK, aż trudno uwierzyć że nasza policja przeprowadziła taką akcję 😉

  5. W dzisiejszych czasach zwiększyła się tendencja do samobójstw jest to efekt selekcji gatunku który przejawia praktycznie zerowa odporność na stres. Wychowanie pod kloszem rodziców otoczeni bibuła przed szkolnymi zwyczajami brak zasadniczej służby wojskowej stwarza nieporadnosc w dorosłym życiu. Kiedyś w czasach prahistorycznych należało być wybieganym odważnym bo inaczej zwierzę upolowało człowieka a nie człowiek zwierzę. W dzisiejszych czasach jeśli sobie nie radzisz trudno nie możesz być w tej cywilizacji.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…