Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzięki sprawnej współpracy policjantów pomoc przyszła na czas. Nastolatka trafiła pod opiekę medyków

W dramatycznych okolicznościach, dzięki szybkiej i zdecydowanej współpracy między dyżurnymi policji z Tomaszowa Lubelskiego i Człuchowa, udało się uratować życie nastoletniej dziewczyny z województwa pomorskiego. Do zdarzenia doszło w nocy, kiedy to rówieśnik dziewczyny, zaniepokojony jej stanem psychicznym, zdecydował się na wezwanie pomocy, obawiając się, że jego internetowa znajoma może targnąć się na własne życie.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego komendy w Tomaszowie Lubelskim około godziny 4.00 nad ranem. Nastolatek, będący mieszkańcem innego powiatu przekazał, że komunikuje się z dziewczyną jedynie przez serwis społecznościowy, co znacznie utrudniało ustalenie jej tożsamości oraz lokalizacji. Brak bezpośrednich danych personalnych i adresu zamieszkania stanowił poważne wyzwanie dla funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie przystąpili do działania.

Praca policjantów pozwoliła na szybkie ustalenie danych personalnych zagrożonej nastolatki, która najprawdopodobniej mieszkała na terenie jednego z powiatów województwa pomorskiego. W tej sytuacji dyżurny komendy w Tomaszowie Lubelskim skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w człuchowskiej jednostce, prosząc o pilne sprawdzenie wskazanego adresu.

Dzięki tej koordynowanej akcji, policjanci dotarli do dziewczyny na czas, potwierdzając zgłoszenie. Nastoletnia mieszkanka województwa pomorskiego trafiła pod opiekę medyczną, co było możliwe tylko dzięki sprawnej wymianie informacji i współpracy między jednostkami policji z różnych części kraju. Współpraca między różnymi komendami policji okazała się kluczowa w zapobieżeniu tragedii i uratowaniu życia młodej osoby.

Przypominamy, że w przypadku trudnej sytuacji życiowej zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc innych. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów. Infolinie są bezpłatne, a porady i pomoc udzielana jest anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo 7 dni w tygodniu).

Dzięki sprawnej współpracy policjantów pomoc przyszła na czas. Nastolatka trafiła pod opiekę medyków

6 komentarzy

  1. No brawo. Jak się chce to można.

  2. korony się nie bali xD

  3. Gówniarstwo się bawi po nocach.

  4. Wzruszające

  5. Wielkie uznanie dla tego chłopaka!
    Szacun ! Dla niego i rodziców za dobre wychowanie i wrażliwość ! Media społecznościowe też można wykorzystać w dobry m celu.

Dodaj komentarz

Z kraju