Dziecko wbiegło pod radiowóz. Potrącenie chłopca w Bełżycach (zdjęcia)

Do szpitala trafił nastolatek, który wczoraj po południu został potrącony przez policyjny radiowóz. Sprawą zajmuje się prokuratura. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko wbiegło na jezdnię za piłką.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14 na ul. Bychawskiej w Bełżycach. Na wysokości supermarketu Intermarche potrącone zostało dziecko. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ponieważ pojazdem, który potrącił chłopca był nieoznakowany radiowóz policji, wszystkie czynności prowadzone w tej sprawie nadzorowała prokuratura. Jak wstępnie ustalono, chłopiec grał w pobliżu jezdni w piłkę. W pewnym momencie miał wbiec za piłką na jezdnię, tuż przed jadący nieoznakowany radiowóz. Jego kierowca nie zdołał wyhamować i doszło do potrącenia.

Jak nam wyjaśniano, prokurator zadecydował o powołaniu biegłego. Mają też zostać przesłuchani kolejni świadkowie. Potrącony chłopiec trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. nadesłane – Adrian)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Teraz nawet niedowidzących biorą do Policji?

  • Czy Prawo Jazdy i kursy na uprzywilejowane itp. za masło?

  • Właśnie !
   Zbliżał się do przejścia i powinien zachować czujność , a nie wypatrywać ofiary która popełnia wkroczenie by ją udupić .
   Tym razem sam się udupił .

   • Jak można takie bzdury gadać. Kierujący ma prawo ufać że inni przestrzegają prawa.

    • Wyrok Sądu Najwyższego.

     Zasada ograniczonego zaufania oznacza, iż każdy uczestnik ruchu może zakładać, iż inni będą przestrzegać zasad ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na coś odmiennego. Zasada ta oznacza, że kierowca może zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego (tak Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 6 czerwca 1962 r. o sygn. Rw 589/62). Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelakie okoliczności (także te atmosferyczne jak mokra droga). Okolicznością, która każe uczestnikowi ruchu wzmóc poziom ostrożności, a więc ograniczyć zaufanie jest m.in. obecność dzieci na drodze lub poboczu bez opieki dorosłych (Sąd Najwyższy, sygn. III K 1143/57).

     Sama w sobie obecność dzieci wcale nie musi prowadzić do obowiązku utraty zachowania. Liczy się przede wszystkim ocena całokształtu zachowania dzieci, która może wskazywać na możliwość naruszenia zasad ruchu drogowego (np. nagłego wkroczenia na jezdnię) – por. postanowienie Sądu Najwyższego z 10 sierpnia 2005 r. o sygn. III KK 323/04.

 2. Na takie właśnie sytuacje jest „furtka” w PoRDzie. Nieostrożne wejście (wbiegnięcie) pieszego na jezdnię.

 3. § 47. 4. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem [przejście dla pieszych, przejazd rowerowy] jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.

  Czy kierujący zastosował się do tego nakazu? Czy też jak 80÷90% spośród najlepszych kierowców Europy nawet nie słyszał o takim obowiązku?

  • Franiu, twoja znajomość prawa jest powalająca co ma sie nijak do znajomości praw fizyki. Skoro jesteś tak wszechstronnie uzdolniony i wszystkowiedzący to rozumiem że jadąc samochodem 30 km/h potrafisz zatrzymać go na odcinku 1 m, za szybko ? to zatrzymaj samochód jadący z szybkością 20 km/h na odcinku 0.5 m. 80 -90% najlepszych kierowców Europy tego nie potrafi. Twoje przemyślenia są niestety na poziomie tego nastolatka, który grajac w piłkę przy jezdni nie wziął pod uwagę faktu iz jezdnią jeżdżą samochody

   • widzę, że nie rozumiesz powyższego artykułu nawet po jego przeczytaniu, nie mówiąc o znajomości na pamięć…
    gdzie tam jest choćby wzmianka o prędkości i dystansie? masz zmniejszyć prędkość tak, żeby zdążyć się zatrzymać. choćby to miało być 10km/h, jeśli widzisz, że przy przejściu kręcą się ludzie i mogą bez patrzenia wejść na jezdnię.

    • widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, szkoda. W którym momencie odniosłem sie do opisywanego zajścia????
     Jeżeli już wypisujesz mądrości – w/g ciebie – to zdefiniuj ” nagłe wtargnięcie na jezdnię”

     • ale z ciebie de*il. w żadnym słowie nie odnosiłem się z sytuacji opublikowanej przez lublin112, a do ARTYKUŁU z Prawa o Ruchu Drogowym, który komentowałeś. jednak z wyciąganiem wniosków po paru zdaniach jest u ciebie kiepsko… błagam cię, nie głosuj w najbliższych wyborach. wystarczy, że przez 2 minuty będziesz oglądał jakąkolwiek stację i cię zmanipulują, a twój głos jest nie wiedzieć czemu, równy mojemu. błagam!

      • „…jest obowiązany zmniejszyć prędkość…” Narzucasz, że jechał za szybko. Przecież nawet zwalniając i jadąc te Twoje 10km/h jak dziecko wybiegnie Ci centralnie pod maskę to nie ma najmniejszej szansy, żeby do uderzenia nie doszło. Zresztą chyba po to robi się prawo jazdy, żeby jednak te podróż sobie przyspieszyć, a nie żeby zawsze jechać profilaktyczne 10k/h, bo a nóż jakieś dziecko wybiegnie CI pod samochód. Normalna sprawa, nie pierwszy i nie ostatni wypadek… nic z tym nie zrobisz. <3

   • Jareczku spójrz w jakiej odległości od początku pasów stoi ten samochód i dopiero wypisuj takie mądrości.

    • Marianku, widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, szkoda. W którym momencie odniosłem sie do opisywanego zajścia????
     jak juz przeczytasz, zrozumiesz to dopiero wypisuj takie mądrości. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM a nie pod kątem tego co chcesz napisać

     • a po drugie co ma wspólnego odległość od pasów z miejscem gdzie stoi ten samochód????? Potrącenia nie było na pasach – Marianku

    • a po drugie miszczu yntelektu i znający ten artykuł na wyrywki – w którym miejscu jest napisane, że miało to miejsce na przejściu. Do przejścia jest ok. 20 m

  • Po co im paragrafy .
   Mają dwa punkty :
   1) Policjant ma zawsze rację .
   2) Jeżeli policjant nie ma racji , patrz punkt 1 .

 4. Leokadia Grażyna (przewodnicząca Kółka Różańcowego !!!)

  No i znowu bedzie na policje…

 5. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze . Proste . Nie ma co wyjaśniać .

  • Bzdura. Pierwszeństwo pieszych przed wejściem na przejście nie obowiązuje i nie będzie obowiązywać. Jesteś po prostu ignorantem.

 6. Policjant potrącił dziecko na przejściu dla pieszych!!! To czyja to wina?

 7. Gdyby jechal ksiądz to by mogli powiedzieć, że to dziecko prowokowało:-) swoją drogą to ciekawe czy pan policjant zachował szczególną ostrożnosc i zimniejszył prędkość pojazdu dojeżdżając do przejścia.

 8. Z piłką, a to dobre gdzie oni tą piłkę znaleźli. Dziecko przechodziło przez przejście dla pieszych z zakupami i zostało potracone, linia obrony słuszna jeszcze rodzicom dowalić. Wstyd dla policji, ręka rękę myje, widać było chwilę po zdarzeniu. Ustalanie przebiegu zdarzenia między sobą, ale na szczęście było kilku świadków.

 9. Gdzie ta piłka? Na zdjęciach są rozrzucone zakupy ..

 10. He he dobre Greg. Zawsze jest wina dorosłego, my mamy chronić dzieci!!! A tu policjant, w terenie zabudowanym, na przejściu dla pieszych . Wiadomo który to? Byl trzeźwy? Ciekawe jak kontrolujący z KMP Lublin to ocenią? Sprawdzimy…

 11. Haha za pilka posiadacie??. Pilka potoczyla się dalej a na zdjęciach tylko zakupy zostały porozrzucane

 12. Może ktoś wpadł na pomysł żeby monitoring z Intermarche zabezpieczyć co? Chociaż tam pracuje żona jednego policjanta to może nagrania ….

  • Ale baran jesteś…. Kamera z inter nie sięga na przejście zapewne a co ma żona policjanta do monitoringu dzbanie?

   • ja, żona policjanta to monitoringu ma do powiedzenia tak mało ja kaczyński do rządzenia krajem, w koncu to tylko prezes, nie zdziwie się jak niestety akurat wtedy była awaria, niebieskie mundury to kur..wy, nie bój się dadzą rade sobie, mnie zatrzymali kiedyś za przejazd na „późnym żółtym” na wylocie z WWA do lublina w piątek wieczorem, kto normalny wie jakie warunki tam panują w piątki, zatrzymali mnie oczywiście prawko zatrzymali, w uzasadnieniu dostałem pismo że kobieta uciekała z przejścia bo jechałem z nadmierną prędkością przejechałem na czerwonym kiedy piesi byli na przejściu i ogólnie dałem czadu. choć jedyną winą było przejechanie za ciężarówką na żółtym. także dadzą sobie rade no problem. to są pisarskie to nie są już nawet ludzie.

  • Wiesz ze za pomówienia grozi kara? Już sprawdzam czyja żona tam pracuje i wysyłam jej informacje. Mam nadzieję że nie zostawi tego

  • Niestety ale tak się nieszczęśliwie złożyło, że akurat była awaria rejestratora…

 13. Zabrać prawo jazdy na 3 msc.

 14. Kolejne 500 plus bez opieki ale z obrażeniami na wieki.

 15. Ciekawe czy wsadzili kolege na 48 pewnie nie bo po co dzielnicowy się przejdzie i powie co sąsiedzi mają mówić. Zostanie zamiecione pod dywan tym bardziej w Bełżycach.. tej wsi…

 16. Czy ktoś ns miejscu zdarzeniz widział rzekomą piłkę ?

 17. no pięknie tam mata chodnik kończy sie jeziorem

 18. Kierowca nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości do warunków na drodze… Takie pierdu pierdu jak to Policja zwykła pisać.

 19. Dziwnym trafem brak informacji (gdzie indziej notorycznych) czy kierujący był trzeźwy i czy samochód ma ważne badania techniczne. Nieee… to musiał być zupełny przypadek że policyjne źródło to przemilczało. 🙂

 20. Ludzie co wy gadacie to nie jest wina kierującego tylko tego chłopca albo opiekuna ci z nim był. Nie powinien wbiegać na jezdnię gdzie pasów nawet nie ma. Ludzie w tym kraju są dziwni

 21. Krzysztof,, Ochota,,

  Tam nie ma żadnej piłki,

 22. zbliżając sie do przejścia ? czyli na ile wcześniej ? 1 km ? 100m ? czy dwa ? no własnie czyli dziwny przepis wczoraj stałem przed przejściem autem
  a na chodniku grupa grupka sobie rozmawiała po odczekaniu 30 sekund pojechałem dalej a oni nagle ruszyli to może wydac zakaz zbliżania sie do przejścia jak nie nie ma sie zxamiaru przechodzenia ? ha ha

 23. Chłopiec wracał ze sklepu z zakupami a nie wybiegł za piłką .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków