Czwartek, 24 kwietnia 202524/04/2025
690 680 960
690 680 960

Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych. Wjechał w nie kierowca forda (zdjęcia)

Na przejściu dla pieszych przy targowisku dziecko zostało potrącone przez samochód osobowy. Wiadomo już, że na szczęście nie doznało poważniejszych obrażeń ciała.

Do wypadku doszło w czwartek po południu na ul. Zana w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Krasińskiego miało miejsce potrącenie pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych przy targowisku. W przechodzące na drugą stronę jezdni dziecko wjechał kierowca forda.

Potrącone dziecko trafiło do szpitala. Wiadomo już, że na szczęście nie doznało poważniejszych obrażeń ciała. Funkcjonariusze drogówki prowadzą teraz czynności wyjaśniające.

Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych. Wjechał w nie kierowca forda (zdjęcia)

16 komentarzy

  1. Ocena: 16

    Skoro kierowcy mają problemy z podzielnością uwagi to może przed każdym przejściem, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej należy instalować progi zwalniające tak by kierowcy wyhamowywali do 20 km/h, a światła w Lublinie powinny działać w systemie całodobowym? Chyba życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze. Od razu się przyznam ponieważ spodziewam się hejtu na mnie ze strony niektórych kierowców. Tak nie mam prawa jazdy.

    • Ocena: 13

      Na chodniku przystań bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna – więc spokojnie, mogą przez nią przejść przechodnie 🙂 Proste i jakie skuteczne, wychowałem się na tym. Polecam każdemu.

      • Odi Profanum Vulgus
        Ocena: 0

        Po co w takim razie przejścia dla pieszych skoro wg Ciebie pieszemu wolno przechodzić na drugą stronę, jak „jezdnia będzie wolna”, czyli nic nie będzie jechać?

        Jeśli jezdnia jest wolna, to przechodzić można wszędzie i żadne przejście dla pieszych nie jest nikomu potrzebne.

      • Ocena: 0

        Zamilcz…

    • Odi Profanum Vulgus
      Ocena: 1

      Słuszna uwaga. W sposób dla mnie niezrozumiały do „wtargnięć” na PDP nigdy nie dochodzi na wyniesionych przejściach. Przed nimi jakoś kierowcy nie mają problemów, żeby zwolnić albo się zatrzymać.

      Przejście dla pieszych jest po to, aby to kierowca się zatrzymał celem przepuszczenia pieszego, a nie pieszy celem przepuszczenia kierowcy.

  2. Patrzeć gdzie się lezie nie pod koła prosto żyje 40 lat i nigdy nie było tyle wypadków co teraz bo im dalej wielkie pierwszeństwo nik tego nie widzi

    • Ocena: 1

      Ty widzisz to co chcesz widzieć. Statystyki mówią coś zupełnie odwrotnego.

  3. CO2=0,039% powietrza
    Ocena: 2

    Brawo Prawo Świętych Krów. Liczba ofiar potrąceń wzrasta, bo przecież łatwiej zatrzymać 40 ton niż 25-120kg. Poza tym to takie ekologiczne spowalniać ruch samochodów. Np. Racławickie- promenada po której idzie 1 osoba, Bus pas pusty i korek na ogólnym pasie ruchu

  4. Chciałbym wiedzieć jedna rzecz… a mianowicie zostało potrącone dziecko… ale jakie to ma znaczenie jakim samochodem??? po co piszecie i podajcie marki aut?

    • Po to by czytelnicy wiedzieli że nie tylko w bmw i audi siedzą za kierownicą ułomni psychicznie.

      • Ocena: 0

        Gdyby to było aŁdi albo BMWu, to artykuł byłby na czerwono, miasto zakorkowane 3x bardziej, a rodzice już szukali by trumienki.

  5. Ocena: 1

    W rejonie tego targu i Leclerca to w ogole wolna amerykanka samochodowa! Parkują na przystankach,chodnikach że przejść sie nie da, jeżdzą po chodnikach dookoła Leclerca rozganiając ludzi. Ten handlujacy pod zakazem handlu na wprost targu, jezdzi wzdłuż po chodniku od Zana aż do ul.Leonarda.

  6. Ocena: 0

    Kiedyś pisałem, że za potrącenie na PdP z Agatką mandaty powinny być 10x większe, a kary więzienia bez zawieszenia. Myliłem się. I cofam to co pisałem. Teraz piszę, że:
    „Pouczenia powinny być wypowiedziane bardziej srogim tonem.”

  7. Ocena: -10

    Złomiarza z forda do pudła! Gdzie ,,stopek”, łysy POmiot oszczędza kasiore?

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia