Dwóch wędkujących wróciło do domu z mandatami (zdjęcia)

W nocy z soboty na niedzielę Społeczna Straż Rybacka Lublin wraz z Państwową Strażą Rybacką przeprowadziły kontrole osób łowiących ryby na Bystrzycy i niektórych jeziorach w regionie. Efektem tych działań było wystawienie dwóch mandatów.

W nocy z soboty na niedzielę SSR Lublin wraz z Państwową Strażą Rybacką przeprowadziły patrol rzeki Bystrzycy oraz jezior i zbiorników: Dratów, Tomaszno, Czarne Sosnowickie, Bialskie, Miejskie, Rozlewisko Bobrówka, Białe Uścimowskie oraz Maśluchy.

Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe wędkarzy nad wodą było bardzo mało. Niestety dwóch z nich wróciło do domu z mandatami karnymi. Na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca mężczyzna prowadził połów ryb bez zezwolenia. Połów zakończył się dla niego mandatem w wysokości 200 zł.

Z kolei nad Jeziorem Czarne Sosnowickie skontrolowano wędkarza, który posiadał przy sobie ryby z gatunku lin w wymiarze ochronnym (28,5 i 29 cm). Ryby wykazywały oznaki życia, więc zostały bezzwłocznie wypuszczone do wody przez strażników. W związku z zaistniałą sytuacją wędkarz otrzymał mandat karny o wartości 200 zł.

(fot. SSR)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. ja sie nie znam

  Dwa mandaty, szacun…., takie to ważne ze trzeba było wysmarować o tym artykuł?.

  • Niech idą do ITD, tam jak dwóch złapią to rezultat finansowy jest o wiele lepszy niż 2x200zł szkoda butów 😉

 2. Funkcjonariusze Straży Rybackiej zarówno Państwowej jak i Społecznej są funkcjonariuszami publicznymi, pełnią służbę w umundurowaniu, co widać na załączonych fotografiach, dlatego nie powinno mieć miejsca zakrywanie ich twarzy.

 3. Trzeba szukać pieniędzy wszędzie. Nawet ryby mierzyli… No, no..
  Teraz pora na zbieraczy niewymiarowych szyszek albo niewymiarowych poziomek. A wandale rysują samochody, złodzieje okradają staruszki. Tylko ich trzeba ganiać, a taki wędkarz sam się wystawia. Może wystarczyło pouczyć?

 4. Normalnym jest że każdy kto się wstydzi tego co robi chce żeby zasłonić jego wizerunek. To bardzo korzystne dla wszelkiego rodzaju zlodzei , oszustów i innych takich bo dzięki temu mogą bezkarnie łupić kolejnych frajerów.

 5. To Dudek i Morawiec kończyli kampanię…

 6. Pouczenia kłusownik nie zrozumie.

 7. Normalne że każdy kto się wstydzi swojego zachowania chce żeby zasłonić jego wizerunek. To bardzo wygodne dla wszelkiego rodzaju złodziei i oszustów. Dzięki temu mogą bezkarnie łoić kolejnych frajerów . Drugą sprawą jest statystyka. W cywilizowanych krajach dają pouczenia dzięki temu przestępczość jest niska a u nas za byle głupotę mandat żeby wykazać jakimi bandytami są Polacy. Tam strach wyjść na ulicę no ale po mandatach widać że spokój o u nas spokój ale po mandatach widać jaki bandytyzm!

 8. BBC nic nie mówiło może USATODAY to nie bywały news na skalę światową

 9. 200zł ma ich odstrazysć? 2000 moze ale też wątpie

 10. Szkoda ze nie pokazali wymiaru na taśmie tylko z daleka stwierdzili mieliśmy po 2 liny i mieliśmy być ukarani we 2 mierzące po wierzchu ryby miały każda sztuka po ponad 30 cm stwierdzono że ryba została źle zamierzona że powinno się mierzyć od spodu więc wymiar wynosił po ich pomiar ze 29.8 cm że względu że brat się uczy wy prosiłem przyjęcie mandatu na siebie i w nagrodę ukarano mnie 200 złotymi

 11. Tak złapali… ha ha ha. Za coś trzeba zapłacić tym darmozjadom. Przecież jak by nikogo nie łapali to jaki sens istnienia tej żałosnej instytucji… hi hi hi. A więc łapcie tych przestępców wspaniali stróże ryb i nie tylko 🤣😂🤣😂🤣

 12. 200zl kosztuje opłacenie karty wędkarskiej, która sprawdzają raz na 5 lat. Wniosek chyba jest prosty. Nie opłaca się płacić składek. Kuriozum.

 13. Co za chore prawo nie powinno być żadnych oplat

 14. A wymiar ochronny lina to nie 25 cm??

 15. A tych co na Wiśle kłusują to nie ruszają!

 16. Ja u siebie w kole place 300 na rok z czego powinni zbiorniki zarybiac A oni zarybiaja Wisłę sumem a za resztę robią sobie zawody i imprezy. Straż jest potrzebna.

 17. Przecież lin ma do 25 cm wymiar ochronny, za co ten mandat?

 18. To Ci panowie ze straży powinni dostać po 500 za niesłuszne ukaranie bo limitów nieznają i przeprosić wędkarzy.

 19. Lin – wymiar ochronny 25 cm.
  Czy coś się zmieniło?
  Teraz rosną większe?

 20. A kto ryby by mierzył chyba jakiś dziwak, rybę się waży i smaży.

 21. Ryby liny sandacze szczupaki i inne się wkłada do słoika z naklejką że kupne jak ciepło dodać pokrzywy i straż może cmoknąć w wentyl.

 22. Brawurowa akcja, pewnie cały rok się do tego szykowali 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków
  W Lublinie odbędzie się Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu