Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch wędkujących wróciło do domu z mandatami (zdjęcia)

W nocy z soboty na niedzielę Społeczna Straż Rybacka Lublin wraz z Państwową Strażą Rybacką przeprowadziły kontrole osób łowiących ryby na Bystrzycy i niektórych jeziorach w regionie. Efektem tych działań było wystawienie dwóch mandatów.

W nocy z soboty na niedzielę SSR Lublin wraz z Państwową Strażą Rybacką przeprowadziły patrol rzeki Bystrzycy oraz jezior i zbiorników: Dratów, Tomaszno, Czarne Sosnowickie, Bialskie, Miejskie, Rozlewisko Bobrówka, Białe Uścimowskie oraz Maśluchy.

Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe wędkarzy nad wodą było bardzo mało. Niestety dwóch z nich wróciło do domu z mandatami karnymi. Na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca mężczyzna prowadził połów ryb bez zezwolenia. Połów zakończył się dla niego mandatem w wysokości 200 zł.

Z kolei nad Jeziorem Czarne Sosnowickie skontrolowano wędkarza, który posiadał przy sobie ryby z gatunku lin w wymiarze ochronnym (28,5 i 29 cm). Ryby wykazywały oznaki życia, więc zostały bezzwłocznie wypuszczone do wody przez strażników. W związku z zaistniałą sytuacją wędkarz otrzymał mandat karny o wartości 200 zł.

Dwóch wędkujących wróciło do domu z mandatami (zdjęcia)

Dwóch wędkujących wróciło do domu z mandatami (zdjęcia)

(fot. SSR)

27 komentarzy

  1. Ryby liny sandacze szczupaki i inne się wkłada do słoika z naklejką że kupne jak ciepło dodać pokrzywy i straż może cmoknąć w wentyl.

  2. Brawurowa akcja, pewnie cały rok się do tego szykowali 😀

Z kraju