Dwie osoby w szpitalu po zderzeniu busa z jeleniem (zdjęcia)

W nocy z czwartku na piątek na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia busa z jeleniem. Do szpitala trafiły dwie osoby, zwierzę w wyniku zdarzenia padło.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 23:30 w Czerwonce w powiecie lubartowskim, na drodze krajowej nr 19, na trasie Lubartów – Kock. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu busa z jeleniem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lubartowa i Firleja, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. W wyniku zderzenia pojazdu marki Volkswagen z dzikim zwierzęciem dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przewiezione do szpitala. Zwierzę w wyniku zdarzenia padło.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Przez kilkadziesiąt minut częściowo zablokowany był jeden pas ruchu, pojazdy przepuszczano wahadłowo.

(fot. Policja Lubartów, OSP Firlej)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Ciśnij szwagier, bo na superpuchar nie zdążym. W tym lesie nie ma zwierzyny.

 2. noo 70 to on nie jechał….

 3. To się jeleń nakochał na tym rykowisku.

 4. przynajmniej nie wlezie drugi raz na drogę

 5. A od kiedy w Czerwonce jest 70?.Najlepiej to 40 jechac

  • W nocy, przy słabych warunkach, przy licznym występowaniu dzikich zwierząt – to pewnie, że lepiej jechać 40 niż 90km/h. Jak chcesz zginać to możesz i 150km/h lecieć, a jakby coś to zgonisz na dzikie zwierzę.

   • szony, 90 to limit nie nakaz… a w lesie w nocy można zwolnić… nikt za to nie karze.. ale kara za popier…anie jak widać nie musi być mandatem… niemniej może być bardziej dotkliwa….

  • Widać, ze rozumiesz różnice pomiędzy: „prędkością dopuszczalną” a „prędkością bezpieczną, czy dostosowaną do warunków”.
   Wcisnąć pedał w podłogę każdy głupi umie.

 6. ***, zapindalał bo mógł a tu łoś i kraksa !!!!

 7. Płoty przy drogach! Może warto zainwestować karwasz twarz? Prosty sposób na dzikie zwierzęta i nie tylko…

  • śmiało , ufunduj te „płoty” i budujcie sobie ile chcecie… czy zdajesz sobie sprawę że koszty społeczne takich „płotów” (a właściwie 3 metrowych murów bo normalny płot jeleń pokonuje jednym susem a łoś i dzik taranuje) byłby o wiele kosztowniejszy niż ewentualne szkody włącznie z uszczerbkiem na zdrowiu i ekonomicznie jest nieuzasadniony…! Czy jesteś z tych co „myślą” że władze na takie „pomysły” dają z własnych kieszeni…?

   • Na zachodzie się sprawdzają i tak nie płaczą.Po drugie jakby właściciel tej zwierzyny ,a wszyscy wiemy kto nim jest ,musiał bulić nieskromne odszkodowania po wypadkach to i na płoty by się znalazło.U nas lepiej postawić znak i ręce czyste,a zwierzyny przybywa z roku na rok.

    • 1) Płaczą jak widać ci co nie mogą zrozumieć że z lasu może wybiec zwierzę… i szok..
     2) „Na zachodzie” jeżdżą wolniej niezależnie od „płotów” czy ich braku zwłaszcza przez las…
     3) cała Skandynawia nie ma „płotów” a zwierzyny od cholery… i nie ma z tym problemu… też jeżdżą wolniej przez las…
     4) no kto jest właścicielem zwierzyny i kto ma za to płacić…? My sami!!! Bo zwierzyna jest własnością państwa a państwo to my… trudne do zrozumienia ale może jakoś ogarniesz…
     Ponadto logicznie, zwierzyna wędrująca gdzieś musi przejść i zawsze wejdzie np na węźle i zagubione pomiędzy ekranami biegnie po jezdnie do tragicznego skutku…
     Zwierzyny nie zatrzymasz, wędrówki mają zakodowane w genach instynktu…

     • Na 100% nie jesteś właścicielem to po pierwsze,na zachód od nas masz siatki i różnego rodzaju zabezpieczenia,uk gęste żywopłoty i czasem ogrodzenia.Nie pindol właścicielu zwierzyny leśnej,bo za zabranie lub ubicie staniesz przed sądem ,a tam dowiesz się kto nim jest.

      • Lasy też są Twoje?To że ktoś Ci pozwoli pochodzić po lesie i pozbierać grzyby lub niewybuchy nie czyni Cię właścicielem mundrołku.

 8. A Ty tadzik jezdzisz 40 ,bo sie boisz jelenia/łosia?Pokaz mi takich co jezdza po 40km/h. w terenie zalesionym po zmroku.Ja takich nie znam i nie widziałem na DK19 w tamtej okolicy nikogo takiego.A żeby przewidzieć takie zdarzenie trzeba byc prorokiem.

  • 70 to jednak nie 40… nadinterpretacja i przeinaczanie faktów to objaw niezrównoważenia psychicznego zatem idż do psychiatry…

 9. Dlaczego o drugim kierowcy piszecie jeleń???

 10. Z idiotą nie wygrasz…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL