Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie kontrole drogowe, dwa mandaty na 4000 zł. Obywatele Ukrainy stracili uprawnienia

W niedzielę hrubieszowscy policjanci zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Co więcej dostali wysokie mandaty za różne wykroczenia popełnione na drodze.

W niedzielę po godzinie 17.00 w w miejscowości Teratyn w powiecie hrubieszowskim policjanci drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem zauważyli pojazd marki BMW, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i znaków drogowych.

– Wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Policjanci zmierzyli także prędkość jazdy z którą poruszał się pojazd w terenie zabudowanym w miejscowości Kolonia Mojsławice. Jak się okazało, BMW miało na liczniku 150 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. To 30-letni obywatel Ukrainy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia ukarali mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Następnie tego samego dnia w miejscowości Kolonia Mojsławice funkcjonariusze zauważyli kierowcę toyoty, który wyprzedzał na zakręcie oraz jadąc w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 59 kilometrów na godzinę.

– Po zatrzymaniu tego pojazdu do kontroli okazało się, że kierowcą jest 30-letnia obywatelka Ukrainy. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i ukarali mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Natomiast za popełnione wykroczenie, czyli wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, kobietę ukarano mandatem w wysokości tysiąca złotych i 10 punktami karnymi – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

15 komentarzy

  1. To jest ułamek tego co oni wyprawiają w Polsce.Tylko pisiory kończą panowanie i cenzura odchodzi.Polaka we własnym kraju gnębić a tam kasę pompować i kłaniać się ukrom.

  2. Mam nieodparte wrażenie, że obywatele Ukrainy zaczynają się zbyt swobodnie czuć w Polsce.

  3. proponuje Policjantom troche pojezdzic z Lublina i do Lublina od strony Warszawy i tych cwaniakow ukrainskich karac za predkosc i jazde lewym pasem nonstop

Dodaj komentarz

Z kraju