690 680 960

Dwie kolizje na skrzyżowaniach. Przyczyną obu zdarzeń było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

W minioną sobotę na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawcy obu zdarzeń zostali ukarani wysokimi mandatami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 16 w miejscowości Huta Szumy w gminie Susiec. Z ustaleń mundurowych wynika, że 70-latek z Zamościa kierując pojazdem marki Subaru wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu mieszkańcowi gminy Cieszanów, który prawidłowo poruszał się volkswagenem. W wyniku uderzenia subaru stoczył się do przydrożnego rowu.

Niespełna godzinę później na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do kolejnej kolizji. Tym razem na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci 40-letnia obywatelka Ukrainy jadąc fordem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na 37-latku z gminy Narol, który kierował volkswagenem.

Mimo, że zdarzenia wyglądały groźnie zarówno kierujący, jak i ich pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcy kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich poważne uszkodzenia.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas