690 680 960

Dwie kolizje na skrzyżowaniach. Przyczyną obu zdarzeń było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (zdjęcia)

W minioną sobotę na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Ich przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Sprawcy obu zdarzeń zostali ukarani wysokimi mandatami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 16 w miejscowości Huta Szumy w gminie Susiec. Z ustaleń mundurowych wynika, że 70-latek z Zamościa kierując pojazdem marki Subaru wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu mieszkańcowi gminy Cieszanów, który prawidłowo poruszał się volkswagenem. W wyniku uderzenia subaru stoczył się do przydrożnego rowu.

Niespełna godzinę później na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do kolejnej kolizji. Tym razem na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci 40-letnia obywatelka Ukrainy jadąc fordem wymusiła pierwszeństwo przejazdu na 37-latku z gminy Narol, który kierował volkswagenem.

Mimo, że zdarzenia wyglądały groźnie zarówno kierujący, jak i ich pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcy kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich poważne uszkodzenia.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel