Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa razy w ciągu 15 minut wpadł w ręce policjantów. Wszystko za przekroczenie prędkości

Za pierwszym razem przekroczył prędkość aż o 80 km/h, kilkanaście minut później o 31 km/h. Odpowie za to przed sądem.

W niedzielę przed godziną 20:00 funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki prowadząc w miejscowości Płusy w gminie Księżpol kontrolę prędkości, zatrzymali kierowcę audi. Mężczyzna poruszał się drogą wojewódzką nr 835 Lublin – Przemyśl w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Jechał więc aż o 80 km/h za szybko.

Po zakończeniu przez funkcjonariuszy czynności odjechał w dalszą drogę. Jednak po 15 minutach wpadł ponowie. Również za zbyt szybką jazdę. Tym razem policyjne urządzenie wykazało, że audi poruszało się 81 km/h. Podczas obydwu kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganego dokumentu prawa jazdy.

Policjanci postanowili skierować wobec 33-latka wniosek u ukaranie do sądu.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. W mieście (w miejscach w których nigdy nie stoją) od czasu do czasu przydałaby się kontrola prędkości, bo bydło drogowe czuje się całkowicie bezkarnie.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Bo po zatrzymaniu uprawnień za przekroczenie powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym powinien być zakaz dalszej jazdy, a nie – jak teraz – pokwitowanie na 24h i „szerokiej drogi!”.

   • No a czy tak własnie nie jest? Przecież ile to było szumu o tą ustawę, że za podwójne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym zabierają na 3 miesiące PJ. Dlaczego więc ten delikwent pojechał sobie dalej po odprawieniu chociaż przekroczył prędkość dopuszczalną wynoszącą o tej porze 50 km/h, o całe 80 km/h czyli ponad 2 razy więcej?

  • jadąc autobusem boli, co ?

 2. Smieszna wysokość max mandatu nie robi większego wrażenia na wiekszosci piratów drogowych .Tylko wysokie kary pienieżne ,po kilka lub kilkascie tys ,naliczane w zaleznosci od dochodów i ściągane natychmiast ,mogą znacznie zmniejszyć patologię drogową …jak zostanie tak jak jest ,to bedzie coraz gorzej ,bo idiotów za kierownicą przybywa znacznie szybciej niż ich ubywa w wyniku selekcji naturalnej

  • To co napisałeś musi iść z uprawdopodobnieniem bycia ukaranym, bo dzisiaj łatwiej w totka wygrać niż dostać mandat.

   • Idź się wysikaj pod jakąś instytucją państwową albo sądem, najlepiej przy kamerze, gwarant że dostaniesz mandat i jeszcze może Cię na hotel zawiną.

   • Jeśli jeździ się komunikacją miejską albo PKS-em jak Ty, to na pewno

  • Jak zapłacisz karę w tej wysokości o której mówisz to inaczej będziesz śpiewać! Co, myślisz że jak _wolno jeździsz to jesteś bezkarny? Jak trafi się wadliwa suszarka to bekniesz! Tak jak chcesz, kilka tys zł. Co wtedy powiesz?! Zresztą ty masz od zawsze coś z deklem.

 3. 12 komentarzy w tym 4 Frania chyba nowy rekord.

  • Tylko 12 bo dotyczy kierującego samochodem. Z czego kilka nawet prawie usprawiedliwiających, bo mówiąca o tym, że policja zawyża prędkość pojazdów kierowanych przez najlepszych kierowców w Europie. Gdyby rowerzysta przejechał po PdP było 100 komentarzy co to za idiota.

 4. powolniaki jak zwykle najwiecej szczekaja bo nie wiedza co to szybkosc i panowanie nad dobrym samochodem. Dzis jechalem jana pawla elegancko swoja e60 535d jakies 110 km h i bylem najszybszy a powolniaki sie wlekli i tylko moj tyl z ledami mogli ogladac i sie slinic. Przez powolniakow miasto jest zakorkowane , jak nie umiesz zawalac szybko i bezpiecznie to do mpk idz dziadu bo my kierowcy bmw sie z takich tylko smiejemy i jak widzimy takiego to wywala sie takiemu przed maske , kilka razy przychamuje i odrazu sie uczy ze ulica to nie zabawa dla powolniakow heheheheheheh smieje sie z was dziady

Z kraju

Polityka i społeczeństwo