Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa pożary lasów w tej samej okolicy. Spłonęło ponad hektar ściółki (zdjęcia)

Dzisiaj po południu w pobliżu Bełżyc dwukrotnie paliły się lasy. Za każdym razem z ogniem walczyły trzy zastępy strażaków. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

W czwartkowe popołudnie w okolicach Bełżyc w powiecie lubelskim dwukrotnie doszło do pożarów lasów. Najpierw około godziny 13 strażacy zostali zaalarmowani, o płonącym lesie w miejscowości Malinowszczyzna. Na miejscu interweniowały trzy zastępy strażaków z PSP i OSP Bełżyce.

Nieco później wybuchł kolejny pożar, tym razem w Cuplach. Tam z ogniem walczyły również trzy zastępy strażaków, z JRG w Bełżycach oraz z jednostek OSP Zagórze i Wronów. W pierwszym przypadku spłonęło ok. 1 ha ściółki leśnej, w drugim 15a.

Jak już informowaliśmy, a lasach Lubelszczyzny obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej wynosi obecnie ok. 12 proc.

(fot. KM PSP Lublin)

5 komentarzy

 1. Jakaś onuca się nudzi. A tak i redakcja ma o czym pisać.

  • Nie onuca się nudzi, tylko trwa zaplanowane wypalanie ubiegłorocznych papierzaków, zużytych podpasek i prezerwatyw 😆

 2. Dla „przyjaciół” oddali dobre auta a tu do akcji jeżdżą starym jelczem jeszcze na czarnych tablicach

  • Takie: zastaw się a postaw się, ostatnio stało sie w Polsce modne.
   Obym był słabym jasnowidzem, ale ta wszechobecna (czasami nadmierna) pomoc tym wojennym turystom dekownikom odbije się Polsce czkawką, albo nawet i refluksem.

  • Wieś Sław (z okolicy)

   A może to i dobrze, że „braciom” oddali, bo jakby tak nie oddali, to zamiast trzech zastępów do jarającego się samochodu wysłaliby pięć i 40 metrową drabinę, (albo podnośnik).