Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa odzyskane na granicy (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pojazd marki Audi A7 oraz zestaw ciężarowy o łącznej wartości 270 tysięcy złotych. Jeden pojazd próbował wywieźć z Polski obywatel Ukrainy, drugim podróżował obywatel Rosji.

W minioną niedzielę na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy.

Mężczyzna usiłował wywieźć z Polski, samochód marki Audi A7 (rok produkcji 2015), o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd ten był poszukiwany jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii. Pojazd trafił na służbowy parking, zaś mężczyzna po przeprowadzonych czynnościach zwolniony.

Dzisiaj zaś w godzinach porannych, na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, odzyskano zestaw ciężarowy marki Mercedes z naczepą marki Krone (rok produkcji 2012). Pojazdem próbował wjechać do Polski obywatel Rosji.

Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze straży granicznej z Terespola ustalili, iż pojazd z naczepą jest poszukiwany jako utracony na terytorium Rosji. Obywatela Rosji oraz odzyskany zestaw ciężarowy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji w Terespolu.

Dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa odzyskane na granicy (zdjęcia)

Dwa pojazdy pochodzące z przestępstwa odzyskane na granicy (zdjęcia)

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo