Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Lublinie

W niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji w kraju wywołanej koronawirusem. Wśród nowych przypadków COVID-19, dwa zostały ujawnione w Lublinie.

– Mamy 312 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (119), śląskiego (108, rodziny górników), mazowieckiego (36), małopolskiego (25), podlaskiego (9), wielkopolskiego (6),dolnośląskiego (4), lubelskiego (2), podkarpackiego (2) i pomorskiego (1) – poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 7 czerwca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 57 (6).
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 2854.
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 464.

Na terenie województwa lubelskiego dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych dotyczą:
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 7 czerwca 2020 roku (godz. 17:30) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 513 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 417 ozdrowieńców i zarejestrowano 16 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Tychy, 75-K Starachowice. Jedna osoba miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych zakażeń koronawirusem do tej pory w kraju: 26561/1157 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby wykonano ponad 18,1 tys. testów na koronawirusa.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Mogli by udostępnić mapę tych przypadków potwierdzonych

  • Mapę narysuj sobie sam wiedząc że zachorowania występują tam gdzie zbierano podpisy na Trzaskowskiego.

 2. mario chłystku, skocz na wiec kodu do katowic, opowiesz jak było

  • Twoje wypowiedzi świadczą o tym jaki jesteś zakompleksiony. Biedny nieudolny hejterku żal mi ciebie. W realnym świecie pewnie nic sobą nie reprezentujesz wiec tylko tutaj w necie możesz się dowartościować. Żal mi ciebie z całego serca biedny mały człowieczku.

   • zawsze płaczesz jak hołownia kiedy ktoś cie delikatnie dotyka?

    • Nikt mnie nie dotyka bo nie jestem taką *** jak ty. Nie muszę się dowartościowywać w necie w przeciwieństwie do ciebie jak widać. Szczekaj dalej *** i nie zapomnij kagańca na *** założyć jak już wreszcie przestaniesz słuchać w telewizorze ZOSTAŃ W DOMU i odważysz się wyjść na ulice.

  • mario siedzi w piwnicy i pije sok z buraka.

 3. Wynik pozytywny

  Wizyta w sklepie – 95% osób bez masek. Za tydzień będzie kilkanaście nowych przypadków, chyba że sanepid będzie wszystkich zbywał jak do tej pory 😉

  • tak sobie dumam

   A może spójrz tak – od dwóch tygodni większość chodzi bez maseczek i wciąż brak nagłego wzrostu zarażeń. Ciekawe dlaczego ?

 4. Ludzie niech każdy robi tak jak uważa. Mario uspokój się już bo u Ciebie to wygląda na obsesję i będą cię trolować. Masz rację bo jak można chorować i roznosić wirusa bez objawów. Skącz już z tym nawracaniem. Szumowina kręcił od początku i zmieniał zdanie co parę dni.

  • znowu zmieniłeś nick? to się jakoś leczy.

   • Tak i tu masz rację bo zmieniłem, ale nie jestem twoim kodowym Mario. Głosowałem nawet na pis i dudę i nie każdy musi być lewakiem z kod, po czytam co chcesz. Dalej daj sobie pluć w twarz albo zmień narodowość

    • dałeś sobie nawet wmówić pis i dudę, kogo wmówiłeś sobie tym razem?

    • Nie jestem żadnym kodowcem tylko ten upośledzeniec sobie to i innym wmawia. Leje na hejterów z góry bo mogą mi naskoczyć, Mądry wyciągnie wnioski z tego co piszę nawet jeśli ma inne zdanie, a bałwany jak patogen którzy tak bardzo robią w majtki ze strachu na myśl że mogę mieć racje starają się zaklinać rzeczywistość po przez hejtowanie. Nie głosuje na pis ani po bo to dla mnie jedna i ta sama banda tylko mordy się zmieniają a czasami jak widać po moroawieckim to zostają te same bez względu na ugrupowanie. Ostatnio pan premier ogłosił w sejmie że czeka nas NWO wiec to już chyba nie jest teoria spiskowa.

  • Znana postać „Typhoid Mary”, która przez wiele lat była bezobjawowym nosicielem tyfusa i zarażała nim na lewo i prawo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021