Sobota, 12 października 202412/10/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa niewybuchy na terenie gminy Puławy (zdjęcia)

Policyjni pirotechnicy z Puław dwukrotnie interweniowali w sprawie niewybuchów pozostałych po II wojnie światowej. Obydwa zostały znalezione na terenie gminy Puławy, w Janowie i Kajetanowie.

W środowe popołudnie w powiecie puławskim doszło do odkrycia dwóch niewybuchów z czasów II wojny światowej. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło znaleziska w miejscowości Janów, gdzie podczas prac polowych natrafiono na niebezpieczny przedmiot. Niedługo później, podobne zgłoszenie wpłynęło z Kajetanowa, gdzie również znaleziono kolejny niewybuch.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdzili oba przypadki. Okazało się, że w Janowie odkryto pocisk artyleryjski, natomiast w Kajetanowie był to pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczyli oba miejsca, aby uniemożliwić dostęp osobom postronnym i uniknąć niebezpieczeństwa. Teren wokół został dodatkowo sprawdzony przez mundurowych, jednak nie znaleziono innych niebezpiecznych przedmiotów. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów, a zagrożenie zostało zażegnane.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa w przypadku znalezienia niewybuchów. Należy unikać jakiejkolwiek interakcji z takimi materiałami – nie wolno ich dotykać, odkopywać, przenosić ani manipulować nimi w jakikolwiek sposób. Brak odpowiedniej ostrożności może prowadzić do tragicznych konsekwencji, w tym poważnych obrażeń lub śmierci.

W przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów, należy natychmiast zgłosić to odpowiednim służbom, które zajmą się bezpiecznym zabezpieczeniem znaleziska.

Dwa niewybuchy na terenie gminy Puławy (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Dwa niewybuchy na terenie gminy Puławy (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

3 komentarze

  1. Dalej tkwicie w zaprzaństwie,bo wygląda na to że ani to ani to nie jest niewybuchem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia