Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa groźne zdarzenia drogowe na śliskiej nawierzchni. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Rano w Sobiborze zderzyły się dwa auta osobowe, a wieczorem na drodze z Wyryk w kierunku Włodawy auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w drzewo. W wyniku obu zdarzeń jedna osoba trafiła do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 7.00. Policjanci z włodawskiej komendy zostali zadysponowani do zderzenia dwóch pojazdów, które miało miejsce w Sobiborze. W rejonie wypadku interweniowała również straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego.

– 45-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku doprowadził do poślizgu samochodu w wyniku czego uderzył lewym bokiem w przód opla, którym kierował 20-latek. Mieszkańcy powiatu włodawskiego byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Z uwagi na ból ręki kierowca opla został przewieziony do szpitala – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 19.00 na drodze powiatowej nr 1638L. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w drzewo.

– Kierująca hyundaiem poruszając się od Wyryk w kierunku Włodawy, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. Mieszkanka Włodawy była trzeźwa. Podróżowała z pasażerem. Na szczęście oboje nie odnieśli obrażeń. W trakcie zdarzenia na drogach panowały trudne warunki atmosferyczne, trasa była oblodzona i padał intensywny śnieg – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Kierującą potraktowano łagodnie, bez mandatu. Zdarzenie skończyło się dla niej pouczeniem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Dwa groźne zdarzenia drogowe na śliskiej nawierzchni. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Włodawa

3 komentarze

  1. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin)

    Pisałem już, że z powodu ślizgawicy wielu ludzi będzie mogło się wykazać swoimi umiejętnościami i dobrym sercem.
    W tym przypadku nawet policjanci je mieli, co w tym fachu jest rzadkością.

  2. Za wolno jechali.

  3. tak bez mandatu bo zarządca drogi bierze kasę za leżenie xD

Dodaj komentarz