690 680 960

Dwa dni temu zdał egzamin na prawo jazdy, pojechał przetestować auto. Czeka go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Dwa dni temu zdał egzamin na prawo jazdy, wczoraj został zatrzymany przez policjantów za przekroczenie prędkości. 22-latek wyjechał „przetestować” samochód po remoncie. Teraz za jazdę bez prawa jazdy grozi mu grzywna od 1500 zł i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj łukowscy policjanci w miejscowości Krynka zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Peugeot. Kontrola była prowadzona na odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h. Mundurowi prowadzili kontrole w miejscu zgłoszonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Za kierownicą zatrzymanego pojazdu siedział 22-latek z gminy Trzebieszów, który o 56 km/h przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kierujący pojazdem nie kwestionował „pomiaru” i mówił, że wyjechał „przetestować” samochód po remoncie.

Jak się okazało, młody mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. 22-latek tłumaczył mundurowym, że umie jeździć samochodem, że dwa dni temu zdał egzamin na prawo jazdy. Policjanci uświadomili młodzieńca, że sam fakt pozytywnego zdania egzaminu nie uprawnia go jeszcze do kierowania pojazdami, że jedynie wydany dokument prawa jazdy będzie dla niego „przepustką” do kierowania samochodem po drodze publicznej.

Wkrótce za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie samochodem bez uprawnień 22-latek zostanie ukarany grzywną nie mniejszą niż 1500 złotych. To nie wszystkie konsekwencje z jakimi spotka się młodzieniec. Nie krócej niż pół roku, a nawet do 3 lat będzie obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami.

(fot. Policja Łuków)

21 komentarzy

 1. Ahahahahahahaha ale frajer !!!

  • Kiedy nauki jazdy będą uczyć jeździć a nie jak zdać egzamin i kiedy WORD-y będą sprawdzać historię chorób ubiegających się o prawko, już wielu jeździ z autyzmem, padaczką czy chorobami psychicznymi. Badania na prawko powinno być jak na posiadanie broni!

   • Akurat tutaj twój wklejony po raz enty wpis pasuje jak wół do karety. Jeśli zdał na prawo jazdy to powinien wiedzieć:
    – kiedy może jechać po zdaniu egzaminu,
    – z jaką prędkością może jechać i gdzie.
    Pokazuje to tylko jedną, rzecz młody wiek i PJ to są bardzo złe połączenia jeśli niema nad tym kontroli. Dotyczy to zarówno BMW, Peugeot-a, VW, AUDI, OPLA itp. . Marka pojazdu niema znaczenia chęć zaimponowania jest zawsze większa niż zdrowy rozsądek. Takie myślenie jest spowodowane hormonami nie ma na to żadnych leków i nie będzie, jest tylko możliwość zniwelowania takiego zachowanie przez wychowanie

    • Ok, jeżeli wg Ciebie to jest niedojrzałość emocjonalna, to szkoły jazdy powinna wychwycić dzieciaka i zabronić mu kursu lub wysłać do psychologa.

 2. No to poco wydawać kasę na kurs i zdawać prawko jak to jest nie ważne po pozytywnym zdaniu egzaminu? Jeśli blankiecik z plastiku chroni przed kolegium i sądem to współczuję wam rodacy. Jestem tylko na urlopie z firmy w Niderlandach. Holender by w taki cyrk u nas nie uwierzył. Apropo w Niderlandach cukier po 3, 20 w przeliczeniu. Pozdrawiam

 3. No i git, na szkoleniu dobrze nie poznał przepisów, to za sporą dopłatą zdobył wiedzę. Autko trzeba znów odstawić na kołki.

 4. Dobry adwokat poradzi sobie z blacharnią i sądem. Egzamin zdany? Zdany! Więc f…..k off

 5. moim zdaniem uzyskał on uprawnienia do kierowania-nie uzyskał on tyko dokumentu stwierdzającego zdany egzamin. na prawku wyraźnie napiszą datę otrzymania uprawnień i to ono jest podstawą a nie data wydania blankietu. jeśli blankiet straci ważność to nie tracimy uprawnień. dostaniemy jedynie mandat za brak dokumentu. po co policji ten cały system komputerów skoro nie działą w takich sprawach

 6. To był Peugeot 106 xsi, bardzo fajne i nietuzinkowe auto.

 7. Kluczową kwestią nie jest posiadanie „blankiecka” tylko decyzja administracyjna wydana przez prezydenta miasta lub starostę, która jest wydawana na podstawie zdanego egzaminu, na mocy której to decyzji jest wydawany „blankiecik”

 8. Miszcz!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…