690 680 960

Dwa dni przed kontrolą pojazd przeszedł badanie techniczne. Funkcjonariusze WITD mieli ponad 10 zastrzeżeń (wideo, zdjęcia)

Na pojazd ciężarowy w fatalnym stanie technicznym funkcjonariusze WITD natrafili na drodze wojewódzkiej nr 829. Lista uchybień zawiera ponad 10 pozycji. Kierowcę ukarano mandatem, zaś wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

W miniony piątek inspektorzy z WITD w Lublinie, podczas działań kontrolnych prowadzonych w Łęcznej na drodze wojewódzkiej nr 829, zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy z przyczepą. Kontrola stanu technicznego wykazała ponad 10 różnych usterek.

Najpoważniejsze z nich to: pęknięta szyba czołowa w polu widzenia kierowcy, brak tabliczki znamionowej, niesprawne światła pozycyjne, obrysowe, cofania, STOP i przeciwmgłowe tylne, brak trójkątnych świateł odblaskowych przyczepy, niesprawność systemu ABS, brak tablic wyróżniających dla pojazdu ciężkiego, zbyt mały indeks nośności opon przyczepy.

Co więcej inspektorzy stwierdzili, że w pojeździe był pęknięty klosz lampy zespolonej przyczepy, znajdowało się niepewne mocowanie punktów świetlnych oraz zniszczone był tablice wyróżniające dla pojazdu długiego.

Ujawnione usterki nie miały cech awarii, które nastąpiły podczas ostatniej podróży. Spowodowały wydanie natychmiastowego zakazu dalszej jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 200 zł, zaś wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 4.000 złotych za użytkowanie pojazdów posiadających usterki niebezpieczne. Również zarządzający transportem w przedsiębiorstwie nie uniknie odpowiedzialności administracyjnej w tym zakresie.

Co ciekawe, 2 dni przed kontrolą, pojazd przechodził okresowe badanie techniczne, które zakończyło się wynikiem pozytywnym. Powyższa okoliczność również będzie analizowana w toku prowadzonego postępowania.

(fot. wideo WITD)

13 komentarzy

 1. u mnie w ciężarówce to co drugi dzień jakaś żarówka się spala przez ta zimę, a samochód ma kilka lat

 2. Stację wydającą pozytywny wynik badania przekopać aż ziemi. Wszystkie pojazdy badane w ostatni czasie z powrotem na badanie na koszt właściciela stacji. Puścić dziada z torbami.

  • Wszystkie musieliby zamknąć. Zobacz ile aut jeździ z przyciemnionymi przednimi bocznymi szybami, ile starszych aut jeździ na ledach. Nie mówię tu o tych przyczepianych do zderzaka, tylko wkładanych w lampy zamiast h4 czy h7, bez żadnej homologacji. Wszystko jeździ i hula.

   • ale to są biedatuningi które sobie Seba i Łysego u Grubego w warsztacie wymienią w jeden wieczór. To, że niektórzy diagności przymykają oko, biorą kasę i puszczają złomy na drogę to inna sprawa.

  • okulary man

 3. Diagnosta się pożegna z uprawnieniami i stacja kontroli pojazdów w której za „flaszkę” przechodził pojazd w ciemno badania będzie miała spory, ale to spory problem. W mojej opinii powinni odebrać prawo wykonywania przeglądów temu podmiotowi. Łyncna miasto cudów…

 4. Klosze na trytki , ja miałem źarówkę w stopie troszkę złuszczona z farby i kazał mi wymienić bo nie podbije dowodu. Wymieniłem i nic się nie zmieniło , ale pan kazał , sługa wykonał .

 5. Nie ma idealnych samochodów, prywatne stacje kontroli pojazdów nastawione są na ilość a diagnosta ma płacone od obrotu i wszystko jasne…

  • Samochód nie musi być idealny – ma być sprawny technicznie i tyle w temacie przechodzenia przeglądu jak należy,

 6. Akurat widziałam jak go trzymali kierowca maił minę nie tęgo, teraz już wiem co było powodem tego.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas