690 680 960

Drugi raz wpadł na kradzieży katalizatora. Tym razem trafił do tymczasowego aresztu (zdjęcia)

Nie przejął się tym, że już raz został zatrzymany, więc poszedł kraść po raz kolejny. Wcześniej ukradł alkohol i sprzedał go, bo potrzebował pieniędzy na podnośnik, który stracił za pierwszym razem.

W nocy w miniony czwartek policyjni wywiadowcy natrafili na mężczyznę leżącego pod samochodem i próbującego wyciąć katalizator. Sprawca został wyciągnięty przez mundurowych spod samochodu i zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnej celi.

Jak się okazało był to 43-latek, który już raz został zatrzymany kilka dni wcześniej. Wówczas złodzieja zatrzymali dwaj przechodnie. 43-latek usłyszał 8 zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów. Tym razem sprawca nie zdołał „rozwinąć skrzydeł” w przestępczej działalności i wpadł już na pierwszej próbie wycięcia katalizatora.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży w warunkach recydywy. Co ciekawe, w trakcie przesłuchania 43-latek dodatkowo przyznał się do dokonania kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów. Jak tłumaczył, po wcześniejszym zatrzymaniu, policjanci zarekwirowali mu sprzęt do wycinki katalizatorów. Z tego powodu odsprzedał drogie alkohole i za gotówkę kupił sobie nowy podnośnik i nożyce.

Mężczyzna na wniosek policjantów z II komisariatu i prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

27 komentarzy

  1. Był sens łapać go za pierwszym razem?

  2. A ty pracujący człowieku nie zapłać aby mandatu albo spóźnij się z OC lub nie daj Boże zajdź za skórę skarbówce to Ci żyć nie dadzą, ściągną z konta z nawiązką- Tobie żonie i jeszcze dług przejdzie na dzieci a Ty pojdziesz siedzieć. Ot polska to właśnie…

  3. ostatni sprawiedliwy

    Nie no teraz to na pewno się przestraszy i już nie będzie kradł.Przecież to niereformowalny chwast …nic innego nie potrafi tylko kraść…to po co taki chwast żyje ? wyrwać chwasta

  4. Niedobrze mi się robi jak to czytam …to po co go łapali pierwszym razem ? Tylko po to żeby go wypuscić ? Co to za chory kraj …czlowieka uje…ą za byle co mandatem ,a taki zlodziej ma ich gdzieś bo nie ma konta ,nie ma pieniedzy wiec mogą mu co najwyżej skoczyć

  5. „Tym razem trafił do aresztu „,,,a poprzednio pewnie dostał ostrzeżenie ” zeby mi to było ostatni raz ” ,pogrozili mu palcem i wypuscili .Prawo w tym kraju to żenada

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!