690 680 960

Drogowcy wskazali, którędy pobiegnie trasa S12 z Puław do Radomia

Wiadomo już, który z planowanych przebiegów przyszłej drogi ekspresowej S12 z Puław do Radomia został wybrany jako najkorzystniejszy. Teraz musi go zatwierdzić Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Zatwierdzone zostało studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S12 na odcinku pomiędzy Puławami a Radomiem. Po weryfikacji dokumentacji projektowej, w tym również analizy wielokryterialnej, oraz w oparciu o kryteria środowiskowe, społeczne, ekonomiczne i techniczne, wskazano najkorzystniejszy wariant przebiegu przyszłej trasy.

Wybrano wariant B, który ma długość 67 km i przebiega przez tereny miast i gmin: Puławy, Policzna, Przyłęk, Zwoleń, Tczów, Gózd, Skaryszew, Radom, Kowala i Orońsko. W ciągu kilku najbliższych miesięcy, a dokładnie na przełomie 2020 i 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma złożyć do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej.

Kolejnym etapem prac będzie uszczegółowienie rozwiązań oraz wykonanie rozpoznania geologicznego podłoża. Ma to potrwać do końca przyszłego roku. Wtedy, jeżeli zostaną pozyskane środki finansowe na budowę trasy, zostanie ogłoszony przetarg, w którym GDDKiA wybierze firmę, która zaprojektuje i wybuduje drogę.

Poniżej planowany przebieg trasy. Wybrany wariant B oznaczony jest kolorem brązowym.

Drogowcy wskazali, którędy pobiegnie trasa S12 z Puław do Radomia

(fot. lublin112, mapa GDDKiA)

12 komentarzy

 1. fajnie – cieszę się – oby tylko Lewactwo i Poparańce nie wrócili do koryta bo podniosą sprawę Polski Wschodniej na forum Europarlamentu i będą przeciw tak jak w przypadku VIA CARPATIA
  Polska zdradzona przez europosłów PO. Pitera i Wałęsa zadali śmiertelny cios Via Carpathia.
  wpolityce.pl/polityka/224681-polska-zdradzona-przez-europoslow-po-pitera-i-walesa-zadali-smiertelny-cios-via-carpathia-wideo

  • Na POhybel oszustom.

  • Miast kolego mącić fałszywą informacją o tym, że niby projekt via Carpatia przepadł, proponuję obejrzyj dokładnie wideo, które to sam w linku przywołujesz. Dokładnie, przewiń sobie do Ok. 31 minuty i wysłuchaj polskiego urzędnika, dlaczego ta akurat petycja nie miała sensu i uzasadnienia. I nie ma tu mowy o żadnej zdradzie, tylko bezsensownym zgłaszaniu projektu do programu, który nie dotyczy budowy dróg, a kolei. To raz. Dwa, że program via Carpatia jest finansowany już z innych projektów. Wiec proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie siej politycznej propagandy, tylko o opieraj informacje na faktach, a nie nierzetelnych artykułach.

  • Znając tego łysego pajaca Wódka/ Budka czy jak mu tam . To i tak bedzie przeciw

 2. Szanowna Redakcjo,
  macie źle podpięty link do mapy.

 3. Jednak jest w GDDKiA ktoś myślący, nie wybrali pokręconego wariantu A, aż to dziwne oby już ta decyzja się nie zmieniła

 4. jak to kto – wskażą towarzysze carycy

 5. Kowala?
  Czyli przekręt z ratowaniem dewelopera, kolegi Suskiego przeszedł? Posady i Szmal. Posady i Szmal.

 6. Ciekawe tylko dlaczego na obwodnicy Puław jest fragment nie posiadający statusu drogi ekspresowej (w okolicach węzła Puławy Wisła). Czy to stan przejściowy, czy to tak zostanie?

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas