Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dostosowują drogę krajową do ruchu pojazdów ciężarowych. Do tej pory kierowcy musieli jeździć innymi trasami (zdjęcia)

Przebudowa drogi krajowej nr 74 realizowana jest na kilku odcinkach. Po zakończeniu inwestycji, zniknie ograniczenie tonażowe a sama droga zyska parametry techniczne i użytkowe obowiązujące dla standardów drogi klasy głównej przyśpieszonej.

Trwają prace związane z przebudową kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74. Chodzi o ponad 10 km trasy między Gorajcem a Szczebrzeszynem od połączenia z przyszłą obwodnicą Gorajca do planowanej obwodnicy Szczebrzeszyna. Zakres inwestycji zakłada wzmocnienie konstrukcji drogi, aby przystosować ją do ruchu ciężarówek.

Przed laty odcinek od Frampola do Szczebrzeszyna był drogą lokalną. W związku z tym obowiązuje tam zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych cięższych niż 8 ton. Ich kierowcy muszą jeździć przez Biłgoraj i Zwierzyniec drogami wojewódzkimi nr 835 i 858.

Powstaną też bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych z azylami, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, do tego chodniki, zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji. W samym Szczebrzeszynie, od wjazdu do miasta do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego, ułożona zostanie nowa równa nawierzchnia.

Jak wyjaśnia Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obecnie prowadzone są prace ziemne, powstają nasypy i wykopy, warstwa mrozoochronna oraz przepusty. Dodaje, iż prace prowadzone są również na innych fragmentach tej drogi. Mowa o obwodnicy Dzwoli i odcinku Janów Lubelski – Frampol.

Po zakończeniu inwestycji, zniknie ograniczenie tonażowe a sama droga zyska parametry techniczne i użytkowe obowiązujące dla standardów drogi klasy głównej przyśpieszonej. Pozwoli to również na udrożnienie ruchu ciężarowego w kierunku przejścia drogowego w Zosinie na granicy polsko – ukraińskiej.

Jeden komentarz

  1. Ta zła unia znowu ukradła pieniądze i ciężko idzie budowa drogi…

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport