Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dostawczy ford stanął w płomieniach, gaśnice nie pomogły (zdjęcia, wideo)

Po południu na jednej z lubelskich ulic zapalił się samochód. Pożar ugasili strażacy. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14:15 na ul. Poligonowej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Willową zapalił się samochód dostawczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

Jak ustaliliśmy, kierowca dostawczego forda poruszał się w stronę al. Solidarności. Przed skrzyżowaniem dostrzegł, iż z komory silnika zaczął wydobywać się dym. Po chwili pojawiły się płomienie.

Użycie gaśnic niewiele pomogło, ogień zaczął się bardzo szybko rozprzestrzeniać obejmując również przestrzeń pasażerską. Pożar ugasili dopiero strażacy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Dostawczy ford stanął w płomieniach, gaśnice nie pomogły (zdjęcia, wideo)

(fot, wideo – nadesłane – Edyta)

16 komentarzy

 1. Tak jest z tymi elektrykami. Może zapalić się w każdym momencie i nie zgasisz tylko trzeba czekać, aż dopali się do końca.

  • A skąd wiesz ze to elektryk był??Tablice zamazane ale białe to nie elektryk

  • to nie elektryk , widać to po zdjeciach no i myśl co piszesz, jesli to elektryk i do tego trzeba czekać az sie wypali to jak strazacy to ugasili?

 2. Paczki nie dotrą na czas lub wcale… 🙁

 3. Dzisiaj MPK autobus nr 4 wodorowy, jeździł, mało było osób, chyba woleli pasażerowie zaczekać na coś normalnego, bo jak tu wiać w razie czego.

 4. Niech dalej januszerka nabija klimę propan-butanem

  • Poczytaj o czynnikach chłodniczych i GWP, zdziwisz się który jest najbardziej ekologiczny.

   • Coś co jest eko nie znaczy, że jest bezpieczne. Propan- butan w chwili wypadku mi łeb urwie, a freon w mikroskali wpłynie na dziurę ozonową- taka różnica. Czynników chłodzących jest od za*!#nia, a ja tylko zwracam uwagę na proceder przycebulenia na nabijaniu klimy.

    • Ale znawca się znalazł. Więcej paliwa masz w filtrze niż LPG zmieści się w klimie i jakoś Ci to nie przeszkadza. Poza tym nowy czynnik R1234yf nie dość że jest palny to jeszcze przy jego spalaniu wydziela się bardzo toksyczny i żrący fluorowodór. Także nawet gdyby miał LPG w klimie to ryzyko pożaru czy wybuchu jest niemal zerowe.

     A tu prędzej pękł przewód paliwowy lub zaczęła się palić instalacja elektryczna.

 5. Ciekawe dlaczego w zasadzie nowy dostawczak się zapalił. Z reguły pożary samochodów zachodzą z winy użytkownika, coś przerobił, coś źle zrobił, coś zaniedbał. Tutaj nowy ford w dieslu.. Dlaczego spłoną?

  • To nie zależy od Kazia ze stodoły bo on się zna na mechanice tyko kto w serwisie będzie robił za minimalną krajowa pod kierownikiem z piekarni

 6. Na 100% ekologiczny. Cwierc wieku nie widziałem żeby Transit tak sie palił.

 7. E-Transit inpost

  21 listopada 2022.
  Kolejna uznana marka wybrała elektryczny model Forda. InPost odebrał właśnie pierwszą partię zamówionych E-Transitów

  Największa polska firma kurierska InPost do końca roku wzbogaci się aż o 100 całkowicie elektrycznych Fordów E-Transitów. W ostatnich dniach w ręce InPostu trafiło pierwsze siedemnaście sztuk modelu, który jest jednym z symboli elektryfikacji Forda.

  Elektryfikacja floty pojazdów dostawczych InPost postępuje. Do końca 2022 roku do polskiej firmy trafić ma 100 sztuk Fordów E-Transit.

 8. Ten Transit nie jest pewnie taki nowy około 2014 roku moze być bo halogeny ma przedliftowe właściciel najprędzej zapomniał aby usunąć dpf lub go wymyć chemicznie i spaliny nie miały jak uciekać dodatkowo jazda po mieście nie miał gdzie się wypalać dpf i mamy finał

Dodaj komentarz

Z kraju