Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dostali rachunek za gaz na 60 tys. złotych. Dominikanie apelują o pomoc

Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu dały się we znaki lubelskim Dominikanom. Zakonnicy na Facebooku opublikowali apel o wsparcie finansowe dla Klasztoru.

Na profilu na Facebooku Bazyliki i Klasztoru Dominikanów w Lublinie pojawił się apel z prośbą o pomoc w zapłaceniu rachunków za ogrzewanie Klasztoru. Jak wiadomo jego powierzchnia jest bardzo duża, a ogrzewanie budynku pozwala na utrzymanie go w należytym stanie. Jeżeli zimą nie będzie w nim właściwej temperatury dojdzie do zawilgocenia i niszczenia murów.

– Zwracamy się z prośbą o pomoc w zapłaceniu rachunków za ogrzewanie. Nasze opłaty za gaz wzrosły 4 – krotnie – faktura za dwa ostatnie miesiące zeszłego roku wyniosła 60 tys. zł. Nie jesteśmy w stanie ponieść takich kosztów. W związku z tym w niedzielę 6 lutego po każdej mszy świętej w czasie kwesty przed Bazyliką poprosimy was o wsparcie finansowe – czytamy w apelu Dominikanów.

Ofiarę można złożyć także na konto Klasztoru: 68 1500 1520 1215 2000 9046 0000

– Będziemy ogromnie wdzięczni za każdy gest wsparcia – dodają zakonnicy.

(fot. lublin112.pl)

88 komentarzy

  1. kler sprzedaje zakupione za symboliczna złotówkę nieruchomości znajomym za niewiele większe środki, a my – zwykli szarzy ludzie – mamy robić ściepę na rachunek dla opływających w dostatki. Złoty, a jaki skromny……..

    • niektórzy ludzie oceniająinnych i rzeczywistość według swojej miary, złodziej wszedzie widzi złodzieja, dla prostytutki wszystkie to ku..y a dla materialisty… to co w tym komentarzu

  2. To teraz podczas mszy trzeba starym babkom i dziadkom wyjasnic że na PiS nie warto glosowac.

  3. Był tam teatr dla dzieci, wynajmowany z miejskiego budżetu, ale zakonnicy chcieli za wynajem więcej złota. Ani grosza tym chciwym mordom. Niech zarobią na siebie.

  4. Tępić katolickich nierobów. Niech zdychają z zimna i tyle.

  5. prawie że się wzruszyłem, oni tak wysokie podatki płacą że mogą nie mieć xD
    niech klechy spróbują na bóg zapłać XD