690 680 960

Dostał SMS-a z informacją o promocji w banku. Niestety uwierzył w ofertę podesłaną przez oszustów

Mieszkaniec powiatu opolskiego otrzymał SMS-a, z którego treści wynikało, że trwa promocja w banku, w trakcie której może on otrzymać dodatkowe pieniądze. Do otrzymania środków wystarczyło wpisać dane osobowe oraz numer karty kredytowej.

Kilka dni temu 49-latek otrzymał wiadomość SMS, że w banku, w którym posiada konto trwa promocja, w trakcie której może on otrzymać dodatkowe pieniądze. Z treści otrzymanej wiadomości wynikało, że wystarczyło wpisać nazwisko panieńskie matki, aby otrzymać obiecane pieniądze.

Kiedy mężczyzna wpisał żądane dane, otrzymał kolejną wiadomość, w której przeczytał, że musi podać jeszcze numer karty kredytowej, a następnie znajdujący się na niej trzycyfrowy kod.

Zaniepokojony postanowił zrezygnować z promocji, lecz po chwili na jego telefon przyszła seria wiadomości o zainstalowaniu na nieznanym mu urządzeniu mobilnej aplikacji. 49-latek natychmiast skontaktował się z infolinią swojego banku i w trakcie rozmowy z konsultantem upewnił się, że jego pieniądze są bezpieczne.

Aby uchronić się przed ich utratą, poprosił o zablokowanie karty kredytowej. Niestety, jak się wkrótce okazało, nawet podjęte w ten sposób działania nie uchroniły go od utraty pieniędzy.

Kiedy wczoraj poszedł do banku, dowiedział się, że oszust z jego konta dokonał kilku przelewów w łącznej kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Zrozpaczony mężczyzna powiadomił policję. Błyskawiczne czynności funkcjonariuszy pozwoliły mężczyźnie odzyskać ponad 3 tysiące złotych. Sprawą oszustwa zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Kontaktuje się z tobą ktokolwiek, skądkolwiek (bank, kryptowaluty, itd) z informacją że są dla ciebie pieniądze do otrzymania/wygrania/zarobienia. Czy to nie włącza od razu alarmu w głowie?! Ktoś będzie się fatygował w jakikolwiek sposób, żebyś ty dostał kasę?! Ludzie, weźcie się obudźcie może…

 2. Kolejny dureń dal się zrobić w butelkę

 3. W przedszkolu nie uczyli?

  • andrzej z kaskadowej 11

   ty i przedszkole ?? a to dobre !!! hehehehehehehehe dla tak opóźnionych w rozwoju nie ma miejsca w przedszkolu

 4. Zawsze trzeba po takiej informacji dzwonić na policję.

 5. Bzdury. Jak podał tylko nazwisko panieńskie matki i żadnych innych to jakim cudem stracił kase? Ponoć nic nie instalował więc coś tu się nie klei.

 6. kolejny wiejski dzban zrobiony w jajo

 7. Skoro podał tylko dane panieńskie matki a nie podał danych karty to coś tu nie gra.

 8. brawo oszuści rąbać ameby do ostatniej złotówki:D

 9. Hehe ja prdl . Bank dzwoni że ma ekstra pieniądze tylko chce nazwiska panieńskiego matki i dane karty kredytowej . Bank te dane ma ,więc jeśli ma ekstra pieniądze to niech od razu wpłaca na konto – numer konta też ma heh
  Ale ludzie są naiwni(głupi)

 10. Promocja nie jest dla klienta.

Kursy walut

 • USD 4.2234zł 0.19%
 • GBP 5.2146zł 0.14%
 • EUR 4.5294zł 0.11%
 • CHF 4.6758zł 0.27%

Polub nas