690 680 960

Dorohusk: Miał w kabinie ciężarówki szablę i kordziki z czasów wojny

Celnicy podczas kontroli ciężarówki ukraińskiego przewoźnika natrafili w kabinie ciągnika na przedmioty pochodzące z czasów II wojny światowej. 55-letni Ukrainiec próbował wwieźć do Polski szablę paradną, bagnet i kordziki.

Na nietypowy przemyt natrafili celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku. Kierowca ciężarówki 55-letni obywatel Ukrainy nic nie zgłosił do kontroli celnej, jednak funkcjonariuszy zainteresowała paczka leżące w kabinie ciągnika.

– Po otwarciu pudełka celnicy zobaczyli białą broń z czasów drugiej wojny światowej: szablę, bagnet oraz trzy kordziki oddziałów szturmowych i lotnictwa III Rzeszy, stanowiące elementy umundurowania reprezentacyjnego. 55-latek wydał się zaskoczony zawartością paczki. Mężczyzna tłumaczył, że przesyłkę miał dostarczyć do Niemiec i nie wiedział, co jest w środku. Za dostarczenie militariów obiecano mu sto dolarów – informuje rzecznik prasowy Izby Celnej podkom. Marzena Siemieniuk.

Kolekcja trafiła do magazynu celnego a obywatel Ukrainy usłyszał zarzut przemytu. Funkcjonariusze zajęli też 800 zł na poczet grożącej mężczyźnie kary grzywny.

– Wartość rynkowa zatrzymanych przedmiotów przekracza 3 tys. zł. Pozostaje też kwestia ich ewentualnej wartości historycznej lub muzealnej, którą ocenią biegli – dodaje podkom. Marzena Siemieniuk.

2016-06-01 07:33:33
(fot. IC)

4 komentarze

  1. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Szkoda, bo piękne rzeczy – teraz w najlepszym przypadku, pewnie trafią jako ozdoba do gabinetu jakiegoś dygnitarza.

  2. no i super, mam nadzieję, że trafią do muzeum jakiegoś… 😀

  3. To dla kibicow motoru

  4. Przecież to kopie

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas