690 680 960

Dorohusk: Metalowe odpady nie wjechały do Polski

Ponad pięć ton odpadów próbował wwieźć do Polski kierowca ciężarówki na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Metalowy odpadł miał trafić do firmy w Niemczech.

Na przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze Służby Celnej ujawnili w jednej z ciężarówek złom, który jechał bez wymaganych prawem dokumentów.

W pojeździe na ukraińskich numerach rejestracyjnych jechało ponad pięć ton odpadów w postaci metalowych, skorodowanych rurek. Podejrzany ładunek widoczny był po prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Ładunek z Ukrainy miał trafić do Niemiec. Odpad jechał w specjalnie do tego celu skonstruowanej skrytce.

– Funkcjonariusze zwrócili się do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z prośbą o wydanie opinii. Inspektorat potwierdził podejrzenia celników, kwalifikując towar do odpadów metali i stopów metali, których przewóz przez granicę wymaga odpowiednich dokumentów – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej.

56-letni mieszkaniec Ukrainy kierujący pojazdem twierdził też, że o ukrytych odpadach nic nie wiedział. Za niezgłoszenie tego towaru do kontroli funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Towar został zatrzymany wraz z ciężarówką na granicy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

2015-03-26 13:05:49
(fot. Izba Celna)

3 komentarze

  1. Brawa dla naszych celników taki przemyt że aż trzeba było o tym napisać w gazetach jaką odwaga się wykazali, a dzień w dzień przejeżdżają tysiące paczek papierosów, spirytusu i innych rzeczy przez granice i nikt z tym nic nie zrobi bo każdy dostaje dobrą łapówkę a chłopa co sobie chce coś dorobić na złomie by jakoś żyć w swoim rozpadającym się kraju będą ciągać jak kryminalistę…

  2. Lex, no pewnie, powinni siedzieć i nic nie robić jeśli i tak komuś się udaje coś przemycić. To poco mają pracować? Lepiej może pójść dalej w Twoim rozumowaniu i po prostu zlikwidować te służby….

    No brawo za rozumowanie…

  3. Podejrzany ładunek widoczny był po prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Ładunek z Ukrainy miał trafić do Niemiec. Odpad jechał w specjalnie do tego celu skonstruowanej skrytce. CZY TO WIDOCZNE NA ZDJECIU TO JEST TA SPECJALNA SKRYTKA?? CHYBA TRZEBA BY ŚLEPEGO ŻEBY JEJ NIE ZAUWAŻYĆ

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie