Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Donald Tusk wzywa na marsz do Warszawy. „Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”

Donald Tusk wezwał dzisiaj na Twitterze do wspólnego marszu, który odbędzie się w Warszawie 4 czerwca. Ma być on wyrazem sprzeciwu wobec obecnej polityce rządu, głównie przeciwko „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”.

– Dziękuję za wsparcie, ale nie pocieszenia mi trzeba, tylko Waszej determinacji i wiary w zwycięstwo. Wzywam wszystkich na marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie. Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską – napisał dzisiaj na Twitterze Donald Tusk.

4 czerwca to symboliczna data, ponieważ w tym dniu przypadnie 34. rocznica pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, w których sukces osiągnęła „Solidarność”. Minie wówczas 31 lat od tzw. nocy teczek, gdy upadł rząd Jana Olszewskiego.

Na komentarz Donalda Tuska zareagowali m.in. przedstawiciele Konfederacji.

– Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu? Przecież właśnie pan zadeklarował podwyżkę 500+ mówiąc jednocześnie, że efektem tego będzie WYŻSZA INFLACJA I DROŻYZNA! Licytujecie się z PiS na rozdawnictwo za pieniądze obywateli. Jeśli nie mówicie tego Polakom wprost – kłamiecie – czytamy we wpisie Konfederacji.

W odpowiedziach do wpisu Tuska pojawiło się już sporo zapewnień o pojawieniu się na marszu, wśród nich również są osoby z Lublina. Obecnie nie są jeszcze znane szczegóły zapowiedzianej dzisiaj przez Donalda Tuska manifestacji w Warszawie.

(fot. lublin112.pl)

139 komentarzy

 1. 8 lat rządził,do tego ramie w rami wprowadza z pisem ustawy ktore dopierd..ją Polakom. Goń sie rudy leszczu! Wracaj do swoich mocodawcow w niemczech.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Nie denerwujcie się, rudy tak pyszczy, żeby wkur***ać małego Jarka, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ze jako polityk jest już reliktem przeszłości.
   I żeby mi nie było ze nie mówiłem:
   Będę głosował na PiS. chociażby dlatego, że jak rządził rudy, podwyżki emerytury miałem 10,40, a teraz jak za pozwoleniem Episkopatu Polski, rządzi PiS moja podwyżka to 589 PLN.
   Niech żyje król Polski (choć Żyd).

 2. Won z Polski ryży zdrajco.

 3. Będzie tyle samo osób co na marszu klejów i linijek całe nic .

 4. Ale będzie beka z frajerów co będą maszerować za ryżym ha ha ha.

 5. Ta gnida myśli że ludzie zapomnieli jak byli u władzy . Donald zaczął niszczyć Polskę a Kaczyński z resztą swoich dokończyli .

  • Chyba sobie jaja robisz… Dzięki PO była nadwyżka w budżecie, którą PiS wykorzystał do przekupywania wyborców zamiast inwestować w gospodarkę. PiS nie ma własnych pieniędzy. Rozdaje to co płacą w podatkach obywatele, firmy i przedsiębiorcy. Ale tego nie wystarcza więc dodatkowo zadłuża Polskę.

 6. Dobre JAJA. 04.06.2023 Niedziela. Przecież Cała Wiejska Gra do tej samej Bramki.Wyłudzenia VAT przez polityków SLD, PO, PiS .Do 2004 było AWS – podzielili się na PO i PiS.
  Przepychają Ustawy na Tak jak PiS.
  1. W 2015 roku była Zamknięta Impreza SKOK Wołomin (Politycy wszystkich Partii + Zawisza z Narodowców + Korwin)
  2. Impreza u Dziennikarza Mazurka w środku Pandemii na 300 osób (Politycy wszystkich Partii + Dziennikarze Wszystkich Mediów)
  Przez Telewizorami te kłótnie to jest TEATR

  • Nadwyżka …hahahahahahahahahaha i co zrobili z nadwyżką ,trzymali w skarpecie zamiast inwestować? hahaha ale rządzili hahahahahaha

 7. Jakim dennym jesteśmy społeczeństwem? Chyba narodem już nie jesteśmy? Pisdanty doskonale rozgrywają

 8. Nigdy więcej Tuska ! Tusk = bieda ! Przecież on nie ma tego guzika z niskimi cenami więc jak chce rządzić ? Za Tuska było takie bezrobocie że ja w swoim rejonie nie mogłem znaleźć pracy za najniższą, zdecydowałem się na wyjazd z kraju za pracą, teraz już nie chcę pracować w Polsce, stać mnie na bardzo dużo i konto grube. Przypomnę jak Tusk ręczył za Nowaka i co wyszło – Nowak siedzi. Był tyle lat w Brukseli – co zrobił dla Polski – nic dobrego tylko samo zło by zemścić się na odebranie im władzy. Nie ma drugiego takiego co by tak warczał w Brukseli na własny kraj jak Tusk. Dla Polski – nic, fur Deutschland alles !!! Tusk = BIEDA w Polsce !!! Nigdy więcej !!!

 9. spadaj Tusk do Niemiec tam robić zadymy! Ludzie nie są głupcami, pamiętają kim jesteś i cale to PO=Patologia Obywatelska

 10. do niemiec owczarku do swoich

Z kraju