690 680 960

Dom stanął w płomieniach. W środku znaleziono zwłoki mężczyzny w starszym wieku (zdjęcia)

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, budynek w całości objęty był już ogniem. W środku znaleziono zwłoki mężczyzny. Teraz trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Kalinowice w gminie Zamość został zauważony w poniedziałek w godzinach porannych. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak się okazało palił się parterowy jednorodzinny budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej. Płomienie bardzo szybko się rozprzestrzeniały i w momencie dojazdu strażaków dom w całości objęty był już pożarem. Ratownicy otrzymali też informację, że w środku może przebywać jedna osoba.

Kiedy sytuacja została opanowana przystąpiono do przeszukiwania pogorzeliska. Natrafiono na częściowo zwęglone zwłoki 75-letniego mężczyzny. Spaleniu uległo wnętrze budynku z wyposażeniem. Strażacy podejrzewają, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogła być nieprawidłowa eksploatacja instalacji elektrycznej.

W akcji gaśniczej, która trwała ponad 3 godziny, brało udział 6 zastępów PSP z JRG Zamość oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łabuniek. Straty zostały oszacowane na kwotę 30 tys. zł. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w tej sprawie.

(fot. PSP Zamość)

2 komentarze

  1. Nie wiadomo czy sie spalił, czy został utopiony…

  2. I co to zmieni ” ustalanie” starszych jak nie bieda i samotność to covid zabiera.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas