Dołhobyczów: Przechodzili przez granicę ze znaczną ilością gotówki

Dwóch obywateli Ukrainy zapłaciło mandaty za niezgłoszenie służbom celnym faktu posiadania znacznych ilości gotówki. Mężczyźni mieli przy sobie złotówki, euro, dolary amerykańskie, dolary kanadyjskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie.

W minioną sobotę funkcjonariusze celni w bagażach dwóch obywateli Ukrainy natknęli się na znaczne ilości gotówki o różnych nominałach wielu światowych walut.

– Po przeliczeniu okazało się, że 41-latek miał przy sobie ponad 11 tys. zł, 15 tys. euro i 80 dolarów amerykańskich. Jego młodszy krajan szedł do Polski zaopatrzony w ponad 71 tys. zł, 7,5 tys. dolarów amerykańskich i ponad 1,5 tys. dolarów kanadyjskich, 400 funtów brytyjskich oraz 150 franków szwajcarskich – informuje kom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej.

Nie dopełniając obowiązku zgłoszenia posiadanej gotówki mężczyźni popełnili wykroczenie skarbowe. Zostali za to ukarani mandatami karnymi w wysokości 700 i 800 zł.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby przekraczające granicę państwową mają obowiązek zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tys. euro, a także – bez względu na ilość – przewóz złota dewizowego i platyny dewizowej. Jest to podyktowane koniecznością monitorowania przez państwo transakcji, które potencjalnie mogą mieć związek z praniem brudnych pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu – wyjaśnia kom. Marzena Siemieniuk.

2016-10-26 07:13:33
(fot. pixabay.com)

3 komentarze

 1. To znaczy że za zapłacenie mandatów ” wyprali ” sobie kasę ?

 2. Mówią, że tam bieda.

  • to kasa od Pana Tik Taka vel Pana Zegarka, czyli Nowaka, a obecnie Slavko Nowaczenko oraz Balcerowicza na rewolucje KODszewicką…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika