690 680 960

Dolała do pieca benzyny, mieszkanie stanęło w ogniu. Kobieta trafiła do szpitala

Chciała rozpalić w piecu, postanowiła użyć do tego benzyny. Nie przewidziała jednak skutków tego typu działania. Po chwili na miejsce jechali już strażacy.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano w Górecku Starym, w gminie Józefów w powiecie biłgorajskim. W jednym z domów kobieta starała się rozpalić w piecu. Aby ułatwić sobie zadanie, użyła do tego celu benzyny. Po chwili ogień objął całe pomieszczenie. Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe.

Oprócz straży pożarnej interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy ugasili pożar, nie dopuszczając na jego rozprzestrzenienie się na sąsiednie pomieszczenia. Jednak i tak w domu konieczny będzie remont. Spłonęło wyposażenie kuchni, w tym meble oraz okno.

49-latka została przetransportowana do szpitala. W wyniku pożaru doznała poparzenia rąk. W trwającej blisko dwie godziny akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-12-07 00:06:33

9 komentarzy

 1. nagrody Darwina sezon czas rozpocząć, mimo że przeżyła należy się nominacja

 2. No to się kobieta ”urządziła” . Ludzie, przecież do tego są specjalne rozpałki.

  • Odpowiednie układanie papieru , drzewa i na to węgla , i nie potrzeba żadnych rozpałek. Rozpalając w pracy w „kozie” , na samo dno kładę zwykłe kartki lub gazety np. kurier lubelski, potem kładę na to kilka tekturek z pudełek, kilka szczypek z desek , na to drewno czyli deseczki takie po 5-7cm szerokości, na to ukladam kilka kostek węgla. Zamykam kozę od góry i od dołu podpalam gazetą. Rozpala się za każdym razem, po 15 minutach dosypuję węgla i tyle, potem uzupełnia się systematycznie. W piecach domowych pali się podobnie i nie potrzeba rozpałek kupować 🙂

 3. To tak jak w naszym Przenajświętszym Sejmie – jeden z osłów referuje jakieś zagadnienie, wszyscy słuchają, znają temat, a jeden z posłów notuje, On tematu nie zna.
  Tak samo i z tą babiną, wszyscy (prócz przedszkolaków) wiedzą, że benzyna to łatwopalny towar, a ona nie wiedziała.
  Poparzone łapki to wystarczająca kara, po co jeszcze ten pożar…

 4. Pirotechnik poziom amator

 5. stara baba a morze… może …

 6. dynamitem podobno najlepiej się rozpala.

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas