Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dojazd do dworca PKP po nowemu. Na kilka miesięcy zamknęli ul. Pocztową

Od dzisiaj kierowcy chcący dojechać do dworca PKP, czy też przyległych ulic, muszą poruszać się odwrotnie, niż dotychczas. Wjazd wyznaczono od ul. Gazowej.

Od dzisiaj zamknięta dla ruchu pojazdów została ul. Pocztowa w Lublinie. Do tej pory stanowiła ona jedyny dojazd do dworca PKP, ulicy Młyńskiej, czy też części ul. 1 Maja. Rusza jednak kolejny etap prac przy przebudowie ulic w rejonie powstającego Dworca Metropolitarnego, który obejmuje właśnie ul. Pocztową. Wykonawca inwestycji zacznie od budowy kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz oświetlenia. Następnie przystąpi do układania nowej nawierzchni.

To wszystko sprawia, że zmieniona została organizacja ruchu w tym miejscu. Osoby, chcące dojechać do targu przy ul. Pocztowej, budynku Poczty Polskiej a także mieszkańcy ul. Pocztowej i ul. 1 Maja muszą korzystać z ul. Gazowej. Wyjazd z tego terenu odbywa się przez ul. Dworcową i Młyńską.

Na placu Dworcowym, między ul. Pocztową a Dworcową, wprowadzono ruch dwukierunkowy. Zlikwidowane zostały też miejsca postojowe na placu Dworcowym. Chodzi o parking wzdłuż ogrodzenia zaplecza budowy od strony ul. Dworcowej.

Dojazd do Dworca PKP, odbywa się od ronda Sportowców poprzez ul. Gazową, Dworcową i Młyńską. Ulice te stały się jednokierunkowe. To samo dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Pocztowej został przeniesiony na ul. Gazową.

Taka sytuacja potrwa tydzień. Później, od poniedziałku 13 czerwca udostępniony zostanie wjazd w ul. Pocztową od strony ul. Kunickiego, jednak tylko do targowiska. W ten sposób kierowcy będą poruszać się do końca września, przy czym w tym czasie mogą nastąpić jeszcze dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Zmieniły się też trasy komunikacji miejskiej. Linie nr 1, 13, 45 i 161 w kierunku Felicity, Paderewskiego, Mełgiewskiej czy Felina z ul. Krochmalnej jadą przez ul. Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Stadionową, natomiast w stronę Zalewskiego, os. Poręba i Gęsiej przez ul.: Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Krochmalną.

Linie nr 30 i 34 w kierunku Dworca PKP kursują przez ul. Lubelskiego Lipca 80 i Gazową, a w kierunku Smug i Koncertowej przez pl. Dworcowy, Dworcową, Młyńską i Stadionową. W obu przypadkach zmianie uległy też lokalizacje przystanków końcowego i początkowego. Natomiast trasa trolejbusów linii nr 154 w kierunku Chodźki została wyznaczona przez ul.: Muzyczną, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową i Młyńską, z kolei w stronę Węglina ul.: Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Gazową, pl. Dworcowy, Dworcową i Młyńską.

(fot. GSV)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo