Dodatkowe oznaczenia na pojazdach komunikacji miejskiej. To apel do innych kierowców (zdjęcia)

W ramach rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu w Lublinie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jedna trzecia pojazdów komunikacji miejskiej w Lublinie otrzyma dodatkowe oznakowanie. Są to naklejki z apelem do innych kierowców.

Na autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej w Lublinie pojawiły się nowe oznaczenia. Umieszczone na tylnej szybie naklejki z napisem „Pozwól mi włączyć się do ruchu” mają na celu przypomnienie innym kierowcom, aby zapewniali pojazdom komunikacji miejskiej możliwość wyjazdu z zatoki przystankowej. W ten sposób ma zostać oznaczonych 130 autobusów i trolejbusów.

Jest to wspólna akcja Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie i miejskiego przewoźnika MPK Lublin. Działania te zainaugurują tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które rozpoczną się w poniedziałek 16 września i potrwają do niedzieli 22 września.

W programie są również przejazdy zabytkowym trolejbusem ZIU-tek, lekcje edukacyjne czy też bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Centrum wydarzeń stanie się ul. Krótka, gdzie prezentowane będą zalety wielu niskoemisyjnych środków transportu, jakimi możemy poruszać się po mieście. Mieszkańcy będą mieli również okazję zapoznać się z zaletami transportu publicznego, jakim dysponuje nasze miasto czy porozmawiać z osobami na co dzień zajmującymi się komunikacją miejską.

(fot. lublin112)

Zobacz również

54 komentarze

 1. Niech się nie wpiep… aja jak debile. Nawet kierunku nie włączy ja jestem na równo z nim a ten nagle *** odbija w lewo z zatoki na pas. Idzie się zesrac że strachu jak nagle Ci wyjeżdża święta krowa a Ty odbijasz żeby Cię nie otarł.

 2. Powinni jeszcze mieć „pozwól mi jako ostatni przejechać na czerwonym świetle”!

 3. A ja jestem uprzejmy i puszczam Pojazdy Komunikacji Miejskiej wyjeżdżające z zatok i wcale mi to w niczym nie przeszkadza..!!

 4. Wszyscy powinni jeździć wolniej i być bardziej uprzejmi dla siebie nawzajem. Szkoda, że to utopia…

 5. sądzac po ilości komentarzy tenat drazliwy po co bus basy na jp 2 tylko korki chodzi o rondo przy bierda

 6. O ile do tej pory ZAWSZE szanowałam kierowców komunikacji miejskiej, o tyle ostatnio mnie mocno zaczęli irytować.
  Zmieniłam trasę porannego dojazdu do pracy i mam wątpliwą przyjemność wyjeżdżać z Długosza w kierunku Centrum. Kiedykolwiek bym nie jechała, zawsze muszę trafić na kierowcę, który z zatoki przy KUL wyjedzie na środkowy pas ruchu i tym pasem jedzie do skrzyżowania z Lipową. Pół biedy, gdy prawy pas jest wolny, ale często obserwuję obrazek wyścigów dwóch takich delikwentów na tym odcinku drogi. Robione jest to ewidentnie specjalnie! Przy takim podejściu, nie dziwcie się, że kierowcy pojazdów osobowych przestają Was zauważać w zatokach przystankowych…
  Na tym samym odcinku w drugą stronę jest dokładnie tak samo. Jadą obok siebie dwa autobusy, blokując cały ruch za sobą, by potem kierowca na prawym pasie tamował ruch, wpuszczając tego z lewego pasa przed siebie.
  Dalej się dziwcie, kierowcom pojazdów osobowych i naklejajcie sobie naklejki…

 7. Może tak Zarząd powinien zacząć najpierw od szkolenia swoich kierowców z przepisów ruchu drogowego, bezpiecznej jazdy,i kultury jazdy . Bardzo dużo jeżdżę i wiem co wyprawiają kierowcy autobusów niejednokrotnie zgłaszałam niebezpieczne sytuacje na drodze a także chamskie zachowanie kierowców do zarządu MPK ale sądząc po tym co się dzieje to nikt sobie nic nie robi z takich skarg ,także nie naklejki a szkolenia

 8. Sobie naklejki niech na h… przykleją, ostatnio na Monte Cassino jeden snopek z przystanku w poprzek na lewy wyrypał zmuszając wszystkich do hamowania z piskiem, zrobił to chwilę po włączeniu kierunkowskazu i jeszcze łapami machał że na niego trąbią. Twoje h… szczęście ze z dzieckiem jechałem bo już byś mnie miał w swoim boku tuż przy przednim kole niedoje… .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.