Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do tej pory zalepiali dziury w jezdni, teraz będą je łatać. Za kilka tygodni warunki jazdy po Lublinie mają się poprawić

Do tej pory prowadzono jedynie doraźne, tymczasowe naprawy ubytków w jezdniach na terenie Lublina. Wydano na ten cel już blisko 1 mln zł. Teraz drogowcy ruszają z właściwymi naprawami. Miasto na ten cel chce przeznaczyć 3 mln zł.

Wraz z poprawą pogody na terenie Lublina rozpoczynają się remonty ulic, których nawierzchnie ucierpiały w trakcie zimy. Chyba każdy kierowca wie doskonale, jak dużo powstało dziur w nawierzchniach. Na niektórych ulicach jest ich tak dużo, że dosłownie omijając jedną, wpada się w dwie kolejne.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, do tej pory wykonywano jedynie zabezpieczenia ubytków. Wszystko z uwagi na niesprzyjającą aurę, która uniemożliwiała podjęcie większych prac. Łatane były głównie największe dziury a wykorzystywano do tego celu tzw. masę na zimno. Celem było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego.

– Przystępujemy do bardziej trwałej technologii remontów cząstkowych. W najbliższych tygodniach będziemy działali na szeroką skalę. Prace obejmą zarówno główny układ komunikacyjny miasta, jak i ulice o znaczeniu lokalnym mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju dodając, iż na najbliższą sesję Rady Miasta, zostanie skierowany projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie. Mowa o przeznaczeniu dodatkowych 3 mln zł na poprawę stanu ulic.

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się al. Witosa, Tysiąclecia, Kraśnicką i Warszawską oraz ulicami: Kunickiego, Turystyczną, Nałęczowską, Morwową, Wojciechowską, Zbożową, Sławinkowską, Zana, Głęboką, Orkana, Mełgiewską, Hutniczą, Narutowicza, Curie-Skłodowskiej, Grochowskiego, Mościckiego, Energetyków, Olszewskiego, Romera, Janowską, Zemborzycką, Prusa, Chodźki oraz Północną. Naprawy obejmą również drogi gruntowe: Ziołową, Świeżą, Świętochowskiego, Lipniak, Grodzickiego oraz Turczynowicza.

Na bieżąco monitorowany jest też stan nawierzchni lubelskich ulic. Na tej podstawie zlecane będą następne ulice do naprawy. Prace prowadzone będą we wszystkich rejonach Lublina. Każdego dnia na drogach ma pracować od 6 od 9 ekip. Wiadomo już, że w miejscach, gdzie zniszczenia nawierzchni są największe, układany będzie nowy „asfalt”.

30 komentarzy

 1. to na lepienie idzie kasa z podatkòw i ta kradziona

 2. czym się różni zalepianie od łatania?

 3. Witosa, Tysiąclecia, Kraśnicką i Warszawską to trzeba zrobić remonty GENERALNE, zerwac nawierzchnię i położyc od nowa a nie lepiec i doraźnie naprawiać!

  • Haha prędzej postawiają fotoradar w drugą stronę i kolejne ograniczenia prędkości niż wymienią nawierzchnię.

 4. ul. Walentynowicz i ul. Energetyków czy lato czy zima to dziura na dziurze !

 5. Co to jest 3mln to kropla w morzu potrzeb w Lublinie
  Witosa dziura goni dziurę trasa tranzytową Uni Lubelskiej to samo wstyd
  LUBLIN MIASTO INSPIRACJI
  BEZ komentarza

 6. Żuk za ulice w Lublinie powinien stanąć przed prokuratorem ! Piszę całkiem poważnie

 7. Żukowi lublin już dziękuję nała…

Dodaj komentarz

Z kraju